رهنمودهای رهبر معظم انقلاب راهگشا و راهنمای حركت دولت است

تهران - ایرنا - رییس جمهوری در جلسه عصر یكشنبه هیات وزیران كه ریاست آن را برعهده داشت، ضمن تشكر از بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای دولت، این رهنمودها را راهگشا و راهنمای حركت دولت دانست.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینكه دولت در وسط گود و خط مقدم حل مسایل و مشكلات است، توصیه ایشان به همه برای كمك به دولت در این مسئولیت خطیر را به عنوان پشتوانه ای ارزشمند برای دولت در انجام بهتر مسئولیت ها برشمرد.
وی در ادامه با یادآوری تاكیدات مقام معظم رهبری در افزایش ارتباط بین قوا برای هم افزایی و هماهنگی بیشتر و بهره گیری از ظرفیت خوب شورای عالی هماهنگی اقتصادی، این رهنمودها را از جمله رهنمودهای كارساز در مدیریت اقتصادی كشور برشمرد و ارشادات و حمایت های ایشان در مورد مصوبات این شورا را كمك بسیار خوبی برای دولت دانست.
رییس جمهوری اسلامی ایران اعضای دولت را به تلاش مضاعف برای اجرای كامل رهنمودهای رهبر معظم انقلاب توصیه كرد و افزود: ضرورت دارد به گونه ای عمل شود كه پس از مدت كوتاهی گزارش اقدامات خود را در اجرای این فرمایشات خدمت ایشان ارایه كنیم.
روحانی همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری در مدیریت اقتصادی، واگذاری طرح های نیمه تمام، توسعه خصوصی سازی و حمایت كامل از بخش خصوصی، پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی، اصلاح نظام بانكی، مدیریت نقدینگی، پرهیز از خام فروشی و توسعه همكاری های منطقه ای و ارتباط بیشتر با همسایگان را از اولویت های مهم دولت دانست كه با تمام توان در دستگاه های مسئول پیگیری خواهد شد.
وی در پایان ضمن تشكر از تلاش ارزنده وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك و ورزشكاران و مربیانی كه با كسب موفقیت های درخشان، موجب شادی و نشاط جامعه به ویژه نسل جوان شدند، به طور ویژه از حضور فعال بانوان ورزشكار كه با موفقیت بیشتری در مقایسه با گذشته همراه بوده است، قدردانی كرد.

** گزارش وزارت ورزش و جوانان از نتایج ایران در بازی های المپیك آسیایی 2018
در ادامه جلسه وزیر ورزش و جوانان گزارشی از نتایج تیم های ایرانی حاضر در بازی های المپیك آسیایی 2018 در اندونزی به هیات وزیران ارایه داد.
براساس این گزارش ، ایران در این بازی ها با كسب مجموع 62 مدال طلا، نقره و برنز ، بیشترین تعداد مدال را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از آن خود كرده است.
همچنین بانوان ورزشكار ایرانی با كسب 17 مدال، بیشترین تعداد مدال های به دست آمده را به خود اختصاص دادند.
قهرمانی تیم ملی والیبال و كسب مدال طلا بدون حتی یك ست واگذاری به حریفان، قهرمانی تیم های كبدی مردان و زنان كشورمان در آسیا برای اولین بار، كسب 8 مدال توسط كشتی گیران، كسب مدال در واترپولو و تنیس روی میز بعد از چند دهه و كسب نتایج مناسب در كاراته، ووشو، دو و میدانی، وزنه برداری و تكواندو از دیگر افتخارات ایران در این دوره از رقابت ها بود.

**تهاتر مطالبات و بدهی های چند شركت دولتی با دولت
با تصویب هیات وزیران مطالبات شركت های تولید نیروی جنوب شرق صبا، فولمن، تولیدی آرین ماهتاب گستر، هرم تبریز، فارس گاز پاورپلنتف تدبیر سازان سرآمد، نیروگاه جنوب اصفهان، افق توسعه انرژی طوس، انرژی گستر جم، گهر انرژی سیرجان پرشیان فولاد، ایران ترانسفو، تولید نیروی برق دماوند، مهندسی انبوه گستر برج و فناوری تجهیزات سرچاهی از شركت های دولتی ذی ربط با بدهی همان شركت ها به سازمان خصوصی سازی و سازمان امور مالیاتی كشور به مبلغ 3534میلیارد و 113میلیون و 276هزار و 455ریال تهاتر شد.

**صدور مجوز پرداخت حق عضویت ایران در مجامع بین المللی در سال 97
هیات وزیران در ادامه به وزارت امور خارجه اجازه داد سهمیه و حق عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمان های بین المللی در سال 1397 را از محل بودجه سال 97 كل كشور پرداخت كند.
شبك**سیام**1751**1392