۱۱ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۱۶
کد خبر: 83020599
۰ نفر
خطر محروميت بازيكن آرسنال به خاطر شادي پس از گل

تهران- ايرنا- «شكودران مصطفي» بازيكن آلباني تبار آرسنال به دليل شادي پس از گل و نشان دادن عقاب دو سر منقش روي پرچم آلباني در بازي مقابل كارديف سيتي، از سوي فدراسيون فوتبال انگليس در خطر محروميت قرار گرفت.

به گزارش ايرنا، تارنماي خبري گل روز يكشنبه با درج اين خبر نوشت: بازيكن 26 ساله آرسنال كه نخستين گل بازي را از روي ارسال كرنر با ضربه سر به ثمر رساند، شادي گل مشابهي را با آنچه «گرانيت ژاكا» بازيكن تيم ملي سوئيس در بازي تيمش مقابل صربستان در جام جهاني 2018، انجام داد به نمايش گذاشت.
ژاكا به همراه هم تيم خود در تيم ملي سوئيس يعني «ژردان شكيري» به دليل شادي پس از گل معنادار از سوي فيفا با جريمه روبه رو و هر كدام به پرداخت مبلغ تقريبي 10 هزار دلار محكوم شدند.
و حالا مصطفي بازيكن آلبانيايي تبار باشگاه آرسنال با اين اقدام در كشور انگليس به درد سر خواهد افتاد.
بر اساس قوانين فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا)، بازيكنان مي بايست از استفاده از 'كلمات و رفتارهاي توهين آميز، تحريك آميز و استهزاء آميز' خودداري كنند.
علاوه بر اين، شادي پس از گل هم نبايد به هيچ 'محل، منطقه، قوميت، مليت، حزب و گروه و تشكل سياسي' و يا 'اتفاق يا رويداد تاريخي- سياسي' اشاره داشته باشد.
مصطفي كه پيش از اين در مورد پيشينه تاريخ و نژادي خود صحبت كرده بود، معتقد است درك سختي هاي مهاجر بودن براي مردم كار ساده اي نيست، مگر اينكه آن ها خودشان اين شرايط را تجربه كنند.
دولت صربستان، استقلال كوزوو را كه اكثريت جمعيت تقريبي دو ميليون نفري آن را آلباني تبارها تشكيل داده و از زير مجموعه هاي سابق اين كشور محسوب مي شوند؛ حتي پس از گذشت 10 سال به رسميت نمي شناسد.
ورزشي**3991**1368