۱۱ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۴۳
کد خبر: 83020430
۰ نفر
كوهنورد آستارايي دماوند را فتح كرد

آستارا - ايرنا - جميل سليمان نژاد كوهنورد باتجربه آستارا به منظور افزايش آمادگي بدني براي صعودهاي مختلف، در مدت 2 روز قله دماوند را فتح كرد.

رئيس اداره ورزش و جوانان آستارا روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: اين كوهنورد پيش از اين چند بار به قله سبلان صعود و در سال گذشته قله دماوند را به ياد شهداي مدافع حرم گيلان فتح كرده بود.
وحيد خاصي پور همچنين از پايان عمليات كف پوش سه باشگاه و سالن ورزشي تختي، خانه بوكس و خانه كشتي با اعتباري بالغ بر 500 ميليون ريال خبر داد.
قله دماوند به عنوان بام ايران به ارتفاع 5671 متر با شهرتي جهاني از جاذبه هاي طبيعي كشورمان است و با بلندترين شيب در بين قله هاي آتشفشاني، از نظر ارتفاع نسبي در رده دوازدهم بلندترين قله هاي دنيا قرار دارد.
سه هزار و 500 ورزشكار در 35 هيات ورزشي شهرستان آستارا فعاليت مي كنند.

** يك قطعه جغد به طبيعت آستارا بازگردانده شد
رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا روز يكشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: يك قطعه جغد شاخدار مصدوم كه توسط يك شهروند دوستدار طبيعت در بخش مركزي اين شهرستان كشف و به اورژانس پناهگاه حيات وحش تحويل شده بود، بعد از سه روز مداوا، امروز در طبيعت رها شد.
محمدرضا روشني افزود: طبيعت اطراف آستارا از تنوع جانوري خوبي برخوردار است و امسال 10 پرنده در اين شهرستان مداوا و به آغوش طبيعت بازگردانده شده است.
جغد شاخدار به عنوان گونه حمايت شده و شكار ممنوع، در جنگل هاي سوزني برگ زاد و ولد مي كند و در اراضي جنگلي آستارا به تعدادي محدود مشاهده مي شود و از پستانداران كوچك، پرندگان و حشرات تغذيه مي كند و در كنترل آفات كشاورزي مفيد است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب مركز استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007