شرایط مشاركت شركت‌های ایرانی در بازسازی سوریه فراهم می شود

تهران- ایرنا- مدیركل دفتر عربی-آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام كرد كه جمهوری اسلامی ایران با حضور در چهارمین نمایشگاه بازسازی سوریه، زمینه مشاركت شركت‌های ایرانی در بازسازی سوریه را فراهم می كند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، چهارمین نمایشگاه بازسازی سوریه، دهم تا 14 مهرماه در دمشق برگزار می شود.
«فرزاد پیلتن» در این رابطه افزود: سوریه یك شریك استراتژیك اقتصادی ایران به شمار می رود و سازمان توسعه تجارت با برنامه ریزی، درصدد فراهم‌سازی زمینه‌های مشاركت شركت‌های ایرانی در بازسازی زیرساخت‌های اقتصادی و صنعتی سوریه است.
مدیركل دفتر عربی-آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران اضافه كرد: حضور شركت‌های ایرانی در نمایشگاه بازسازی سوریه از یك سو فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی های كشور در زمینه صنایع و خدمات فنی و مهندسی است و از سوی دیگر زمینه ساز شناسایی نیازهای دقیق سوریه در حوزه های مختلف صنعتی و خدمات فنی و مهندسی به شمار می رود.
وی با بیان اینكه صادرات كشورمان به سوریه در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است، گفت: از اقلام عمده صادراتی به این كشور می توان مواد شیمیایی، مكمل های دارویی و مصالح ساختمانی و صنعتی نام برد.
به گزارش ایرنا، در ارتباط با این نمایشگاه، چهارشنبه چهاردهم شهریورماه امسال همایش آشنایی با فرصت های بازسازی و تجارت سوریه در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می شود.
مبادلات تجاری ایران و سوریه در سال های پیش از داعش به حدود 545 میلیون دلار رسیده بود اما پس از آن، كاهشی شد به طوری كه پارسال مجموع مبادلات تجاری دو كشور 185 میلیون دلار اعلام شد.
اقتصام**9189** 2023

سرخط اخبار جهان