۱۰ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۰
کد خبر: 83018861
۰ نفر
سه خبر كوتاه از آستارا

آستارا - ايرنا - 120 نفر از اهالي بخش لوندويل آستارا توسط پزشكان بسيجي به صورت رايگان ويزيت شدند و مسابقه علمي فرهنگي عيد تا عيد به مناسبت دهه ولايت و امامت در اين شهرستان برگزار شد.

مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: امروز سه پزشك و 2 ماما در مسجد خسرو محله لوندويل علاوه بر ويزيت رايگان، فشار و قند خون مراجعه كنندگان را سنجش كردند.
وي افزود: بيشتر مراكز بهداشتي درماني و خانه هاي بهداشت آستارا در مناطق محروم قرار دارند و در طرح ويزيت رايگان، اگر فرد بيمار بنا به تشخيص پزشك معالج به عمل جراحي يا پيگيري درمان نياز داشته باشد، ادامه درمان او رايگان خواهد بود.
وي ادامه داد: از سال 1385 علاوه بر ويزيت رايگان بيماران توسط بسيج جامعه پزشكي در بيشتر روستاهاي دورافتاده آستارا، با حضور كارشناسان شبكه بهداشت و درمان، آموزش هاي بهداشتي رايگان به روستائيان ارائه مي شود.
شبكه بهداشت و درمان آستارا با شش مركز بهداشتي، يك بيمارستان 132 تختخوابي، 25خانه بهداشت و حدود 500 نيروي انساني فعاليت مي كند.

** مسابقه عيد تا عيد در آستارا برگزار شد
به مناسبت اعياد فرخنده قربان و غدير خم و دهه امامت و ولايت، مسابقه عيد تا عيد در آستارا برگزار شد و امروز، چهار برگزيده آن طي آئيني در مصلي نماز جمعه اين شهرستان تجليل شدند.
مدير موسسه دارالقرآن المهدي (عج) آستارا روز شنبه در حاشيه اين آئين به خبرنگار ايرنا گفت: اين مسابقه براي هفتمين سال پياپي با همكاري اين موسسه و اداره تبليغات اسلامي آستارا برگزار شد.
اصغر حسيني افزود: برگه هاي سئوال، پيش از عيد قربان بين شهروندان توزيع شده بود و 111 نفر به 20 سئوال چهار گزينه اي اعياد قربان و غدير خم و سئوالات قرآني و ديني پاسخ داده اند.
تجليل از برگزيدگان هشتمين دوره مسابقه شهرستاني اذان و مدح اولياي الهي از بخش هاي ديگر اين آئين بود.

** كاركنان نمونه نيروي انتظامي آستارا تجليل شدند
كاركنان و پرسنل نمونه و خدوم نيروي انتظامي آستارا در آستانه هفته بزرگداشت ناجا به پاس يك سال خدمت صادقانه، طي آئين فرهنگي و هنري مورد تجليل قرار گرفتند.
به گزارش خبرنگار ايرنا فرمانده نيروي انتظامي آستارا در اين آئين گفت: بندر آستارا به لحاظ اهميت تجاري و گردشگري مورد توجه عموم است و نيروي انتظامي و پليس اين شهرستان، به طور شبانه روزي براي تامين نظم و امنيت تلاش مي كند.
سرهنگ رسول عزيزي افزود: تربيت نيروي انساني كارآزموده و متعهد از دغدغه هاي نيروي انتظامي است و براي افزايش نيرو و توان نيروي انتظامي آستارا برنامه ريزي و تلاش مي كنيم.
وي بيان كرد: دشمنان عليه ايران اسلامي جنگ رسانه اي راه انداخته اند و براي رسيدن به هدف هاي شوم از رسانه هاي مختلف، ماهواره و فضاي مجازي بهره مي گيرند و مقابله با آن، نيازمند آگاهي بيشتر است.
تجليل از كاركنان نيروي انتظامي و خبرنگاران فعال خبرگزاري ها، اجراي موسيقي و نمايش كمدي از بخش هاي متنوع اين آئين بود.
14 تا 20 مهرماه هفته نيروي انتظامي نامگذاري شده است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 /2007