۱۰ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۳۹
کد خبر: 83018797
۰ نفر
نخستين نمايشگاه صنعت گاز ايران گشايش يافت

تهران- ايرنا- نخستين نمايشگاه صنعت گاز ايران و همايش بين المللي «توان ساخت داخل، بومي سازي فناوري ها و آينده صنعت گاز» با حضور 70 شركت از امروز(شنبه) در محل نمايشگاه هاي بين المللي شهر آفتاب آغاز به كار كرد.

به گزارش ايرنا، «محمد رئوف قادري» مديرعامل شركت نمايشگاه هاي بين المللي شهر آفتاب در آيين افتتاح با بيان اينكه دنيا به گاز ايران نياز دارد، گفت: ايران به عنوان بزرگترين دارنده ذخاير گازي جهان بايد زودتر اين رويداد نمايشگاهي را برگزار مي‌كرد.
وي با انتقاد از اقتصاد دولتي گفت: اين نوع اقتصاد اجازه فعاليت به بخش خصوصي را نمي‌دهد؛ در واقع بخش خصوصي در يك رقابت نابرابر با بخش دولتي قرار دارد.
قادري افزود: هزينه تمام شده پروژه هاي دولتي به حدي است كه فشار سنگيني را بر اقتصاد تحميل كنند، بنابراين بايد در بخش هاي مختلف به تقويت بخش خصوصي توجه شود.
«ارائه توانمندي هاي ايران و كشورهاي صاحب نام در صنعت گاز و زنجيره ارزش آن از طريق برگزاري يك رويداد كاملا تخصصي، تبيين قابليت هاي ايران به دليل جايگاه برتر در ذخاير گازي جهان و معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري و همكاري هاي مشترك در صنعت گاز كشور، زمينه سازي تجاري-صنعتي براي توسعه صنعت گاز، صادرات آن و انتقال فناوري در چارچوب سياست هاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي و برنامه ششم توسعه و همچنين راهبردها و برنامه هاي كلان و ارتقاء جايگاه ايران در برگزاري رويدادهاي تزاز اول انرژي» از جمله اهداف برگزاري اين نمايشگاه اعلام شده است.
اين نمايشگاه از 10 تا 13 شهريور در محل نمايشگاه هاي بين المللي شهر آفتاب تهران برپاست.
به گزارش ايرنا، امروز در حاشيه اين نمايشگاه همايش تخصصي «توان ساخت داخل، بومي سازي فناوري ها و آينده صنعت گاز» برگزار مي شود.
با راه اندازي فازهاي جديد پارس جنوبي، ظرفيت توليد گاز كشور افزوده و زمينه براي افزايش صادرات فراهم شده است.
اكنون ظرفيت توليد گاز كشور به روزانه 850 ميليون مترمكعب رسيده است كه تا پايان برنامه ششم توسعه به يك ميليارد و 200 ميليون مكعب در روز افزايش مي يابد.
تاكنون به بيش از 22 ميليون و 356 هزار و 665 مشترك معادل 70 ميليون نفر در كشور گازرساني شده است.
اقتصام **2022** 2023

سرخط اخبار اقتصاد