آغاز ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی، دانش بنیان و فناور

تهران- ایرنا- دبیر شورای سیاست‌گذاری دومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی، شركت‌های صنعتی، تجاری و فنآور كشور از ثبت نام دومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی، از امروز ۱۰ شهریور به مدت یكماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، محمدحسین قمری روز شنبه در نشست خبری در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با ارائه گزارشی از نحوه برگزاری آزمون سال گذشته و نتایج حاصل از آن، گفت: نخستین آزمون بخش خصوصی با ۶۰ هزار شركت كننده در ۲۶۶ عنوان و ۲۰ هزار نفر شغل مصاحبه حضوری در هفت استان كشور برگزار شد.
وی با اشاره به ۲۸ هزار فرصت شغلی از بیش از ۱۱۰۰ شركت خصوصی و دانش بنیان و كسب امتیاز لازم از سوی ۲۰ هزار نفر برای ورود به مرحله دوم نخستین آزمون بخش خصوصی و شركت های دانش بنیان افزود: ۹ هزار معرفی به شركت های خصوصی داشتیم كه ۶۳۰۰ معرفی موفق به ۱۱۰۰ شركت، سازمان و نهاد تجاری فناور صورت گرفت.
قمری در ادامه اظهار داشت: بر اساس مصوبه نشست شورای سیاست گذاری دومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی، شركت‌های صنعتی، تجاری و فناور كشور به ریاست دكتر علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دهم شهریور تا دهم مهر امسال به مدت یكماه برای ثبت نام تعیین شد.
دبیر شورای سیاست‌گذاری دومین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی، شركت‌های صنعتی، تجاری و فنآور كشور افزود: امسال آزمون بخش خصوصی در 8 رشته اصلی و 222 عنوان شغلی برگزار می شود و با توجه به اینكه محور اصلی این آزمون انتخاب داوطلبان دارای مهارت است، هیچ شرط محدوده كننده ای از جمله شرط سنی یا تحصیلی برای شركت كنندگان در آزمون وجود نخواهد داشت.
وی با بیان اینكه، دومین آزمون استخدامی بخش خصوصی كشور در ۸ دسته شغلی برگزار می شود، 'هنر، رسانه و آموزش،'مالی واداری،'مهندسی'، 'مدیریتی'،'بازاریابی و فروش'، 'كارشناسی و ارائه خدمات'، 'فناوری اطلاعات' و همچنین 'فنی و اجرایی' را از جمله این دستجات شغلی نام برد.
قمری اظهار داشت: تاكنون بیش از ۱۱۰۰ شركت و موسسه درخواست‌های خود را برای جذب نیروی انسانی دارای مهارت در سراسر كشور ارائه كرده اند و این عدد در حال افزایش است.
وی ادامه داد: خوشبختانه امسال ۲۰ درصد از مشاغل مورد نیاز آزمون، مشاغل جدیدی است كه مورد نیاز جدی و به روز شركت ها می باشد.
قمری تصریح كرد: با توجه به شرایط اقتصادی مردم امسال هیچ گونه افزایش هزینه ای برای شركت آزمون نخواهیم داشت و هزینه ثبت نام در این آزمون همچون سال گذشته ۵۷ هزار تومان خواهد بود.
وی ادامه داد: برای این آزمون راهنمای شغلی و آموزش های عمومی و تخصصی رایگان متناسب با ویژگی‌های ارزیابی شده به همه شركت كنندگان ارائه می شود.
علاقه مندان از امروز دهم شهریورماه تا 10 مهر به مدت یك ماه فرصت دارند از طریق سامانه www.inre.ir در این آزمون ثبت نام كنند.
علمی ** 1836 **1201*2017

سرخط اخبار اقتصاد