۹ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۰۴
کد خبر: 83018077
۰ نفر
عون: امام موسی صدر نماد شكوه لبنان است

بیروت - ایرنا - «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در چهلمین سالگرد ربوده شدن «امام موسی صدر» و دو تن از همراهانش، او را نماد شكوه لبنان خواند كه در راه وحدت لبنان و همزیستی در آن كوشید.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری ملی لبنان، عون امروز (جمعه) گفت كه امام موسی صدر، بلندنظری یك عالم دین و عمق فكری یك فیلسوف را دارا بود.
به گفته رئیس جمهوری لبنان، امام صدر سیاست را در خدمت ملت و وطن قرار داد و پیش قراول دفاع از خاك كشور بود و همه این ها را برای خدمت به فقرا و حق آنها در آموزش و زندگی كرامتمندانه استفاده می كرد.
عون تاكید كرد:ما به وجود امام موسی صدر در لبنان نیاز داریم تا منبع الهام در زندگی سیاسی و نماد تعامل و رویكرد باز و تعصب به منافع ملت باشد.
در همین ارتباط «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان و رهبر حزب مسیحی «جریان ملی آزاد» نیز در توئیتی، امام موسی صدر و دو تن از همراهانش را صدای بلند وجدان لبنانی ها در دفاع از لبنان قوی و مقاوم و انقلابی علیه ظلم و محرومیت توصیف كرد.
امام موسی صدر بنیانگذار و رئیس وقت مجلس اعلای اسلامی شیعیان و رهبر وقت جنبش امل لبنان، در روز نهم شهریور ماه سال 1357 (31 اوت 1978) به همراه شیخ «محمد یعقوب» از علمای لبنان و «عباس بدرالدین» روزنامه نگار، در جریان دیداری رسمی از لیبی كه به دعوت «معمر قذافی» رهبر وقت آن كشور صورت گرفت، ربوده و ناپدید شد و تاكنون از سرنوشت آنها اطلاع دقیقی در دست نیست.
امام موسی صدر در لبنان بیش از هر چیز به دلیل نقش آفرینی در شكل دادن به هسته های اصلی مقاومت در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی و همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان ادیان شناخته می شود.
خاورم**2054**1590

سرخط اخبار جهان