امارات تجاوز به يمن را با كشتارهاي آمريكا در عراق توجيه كرد

تهران - ايرنا - «انور قرقاش» وزير مشاور در امور خارجه امارات متحده عربي، چهارشنبه شب، حمله به يمن به همراه عربستان را با جنايت هاي آمريكا در عراق و افغانستان توجيه كرد.

به گزارش پايگاه خبري 'امارات 71'، قرقاش گفت: بايد بار ديگر به گزارش كارشناسان سازمان ملل متحد در مورد يمن مراجعه كنيم، جنگ ها شامل دردها و رنج هايي نيز مي شود، همانطور كه افغانستان، عراق و سوريه گواهي بر اين موضوع است، اما در نهايت ما مسئول امنيت و ثبات خود هستيم و اولويت ما اين است.
تحليلگران بر اين باورند، قرقاش مي خواهد چنين توجيه كند كه كشتارهايي كه ائتلاف متجاوز سعودي در يمن به آن دست زده است، از همان نوع اقدامات و جنايت هايي است كه آمريكا و ناتو (سازمان آتلانتيك شمالي) در افغانستان، واشنگتن در عراق به آن دست زد و چنين القا كند كه كشورها اين حمام هاي خون را به خاطر حفظ امنيت شان به راه انداخته اند.
اظهارات قرقاش درحالي مطرح مي شود كه مسئولان پيشين آمريكا و «توني بلر» نخست وزير اسبق انگليس و هم پيمان «جورج بوش » در حمله 2003 به عراق، بارها تاكيد كردند نه تنها اين تجاوزگري موجب امنيت بيشتر انگليس و آمريكا نشد، بلكه اين جنگ به همراه جنگ افغانستان سهم زيادي در گسترش تروريسم داشته است.
اشاره قرقاش به گزارش كارشناسان سازمان ملل متحد است كه در اولين گزارش خود به شوراي حقوق بشر اين سازمان اعلام كردند: شواهد متقني وجود دارد كه نشان مي دهد، دولت هاي امارات و عربستان مسئول نقض حقوق بشر در جنگ يمن هستند.
آنها ضمن اشاره به خسارات و صدمات ناشي از حملات ائتلاف متجاوز سعودي به يمن طي سال گذشته، از جامعه جهاني خواستند، از فراهم آوردن تسليحاتي كه ممكن است در جنگ عليه يمني ها استفاده شود، خودداري كنند.
عربستان به همراه امارات از روز ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك و چراغ سبز آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن، به بهانه بازگرداندن 'عبدربه منصور هادي' رئيس جمهوري مستعفي اين كشور به قدرت را آغاز كرد.
تجاوز عربستان و امارات به يمن تاكنون منجر به كشته شدن بيش از 14 هزار يمني بي گناه و ويراني اين كشور شده است.
شبس**9363*1613*