۷ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۵۰
کد خبر: 83016088
۰ نفر
كارگردان سينما:«دوچ» تصوير دغدغه‌ واقعي بچه‌ها است

تهران - ايرنا - كارگردان فيلم سينمايي «دوچ»،گفت: تلاش كرده‌ام در اين فيلم دغدغه‌هاي واقعي بچه‌ها را به تصوير بكشم تا در عين سرگرمي، فيلمي تاثيرگذار نيز توليد كنيم.

امير مشهدي عباس كه با فيلم سينمايي «دوچ» در سي و يكمين جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان حضور دارد،درباره فضاي قصه اين فيلم به خبرنگار سينمايي ايرنا، گفت: هر اثري يك قصه اصلي دارد و داستانك هايي كه فضاي كلي قصه را تشكيل مي دهند.
وي افزود: فيلم «دوچ» درباره تلاش پسربچه اي است كه در مرز كودكي و نوجواني قرار دارد و نداشتن دوچرخه در يك رقابت دوچرخه سواري باعث شكست اش مي شود. درحالي كه همه فكر مي كنند او دوچرخه را به قصد برنده شدن مي خواهد،اما مي خواهد بدهي پدرش را پرداخت كند.
مشهدي عباس با بيان اينكه «دوچ» بر روابط انساني تاكيد دارد،افزود: در واقع تاكيد فيلم بر اين نكته است كه خواستن، توانستن است.
اين كارگردان سينما، ادامه داد: بن مايه اصلي «دوچ» به فضا و اهداف كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نزديك بود و بعد از يكسال بررسي فيلمنامه و شرايط تاييد شد و مورد حمايت قرار گرفت.
مشهدي عباس با اشاره به پايان مرحله اصلاح رنگ فيلم «دوچ»، درباره دغدغه اصلي اين اثر سينمايي گفت: نسل كودك و نوجوان هر روز با تغييراتي مواجه مي شود و دغدغه هاي كودكان امروز متفاوت از دوران كودكي ما و حتي ذهنيتي است كه ما از آنها داريم. من سعي كردم قصه فيلم «دوچ» را با اين ذهنيت پيش ببرم.
وي ادامه داد: به طور كلي با تقسيم بندي فيلم به اثر پرفروش يا هنري يا داراي مخاطبان خاص موافق نيستم. فيلم خوب، فيلمي است كه هم ويژگي هاي هنري دارد و هم، طيف هاي مختلف مخاطبان را دربر مي گيرد. «دوچ» فيلمي است كه مي خواهد دغدغه هاي واقعي كودكان و نوجوانان را به تصوير بكشد.
اين فيلمساز همچنين درباره وضعيت سينماي كودك و نوجوان خاطرنشان كرد: سينماي كودك تنها يك عرصه براي ارائه دارد و آن هم جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان است. متاسفانه بعد از جشنواره،سينماي كودك و نوجوان تا حدودي فراموش مي شود و شرايط اكران ويژه اي براي اين فيلم ها در نظر گرفته نمي شود. اين در حالي است كه سينماي كودك و نوجوان ايران در عرصه هاي بين المللي موفق ظاهر مي شود و جوايز متعددي را به خود اختصاص مي دهد.
فراهنگ**9246** 1701