۶ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۱۵
کد خبر: 83015215
۰ نفر
رطوبت هوا در جزيره خارگ به 100 درصد رسيد

بوشهر-ايرنا-كارشناس اداره كل هواشناسي استان بوشهر گفت: در 24 ساعت گذشته رطوبت هوا در جزيره خارگ به 100 درصد رسيد و بوشهر و گناوه نيز رطوبت 90 و 86 درصدي را تجربه كردند.

پيام مساعدي روز سه شنبه درگفت و گو با ايرنا افزود: با وزش ملايم بادهاي جنوبي تا پايان هفته شاهد افزايش رطوبت و شرجي هوا بويژه در نقاط ساحلي استان بوشهر خواهيم بود.
وي اظهارداشت: بررسي نقشه هاي هواشناسي همچنين نشان دهنده آرامش نسبي جو و دريا طي امروز و فردا است.
مساعدي افزود: طي امشب تا صبح فردا نيزپيش بيني شده در برخي ساعت ها بر سرعت وزش باد شمال غربي در فاصله دور از سواحل و بر روي دريا در مناطق شمالي خليج فارس افزوده و در پي آن ارتفاع موج دريا نيز تا حدودي افزايش يابد.
كارشناس اداره كل هواشناسي استان بوشهر گفت:هفته جاري در طول روز و در برخي نقاط ساحلي پديده مه در هنگام صبح از پديده هاي قابل توجه در استان بوشهر است.
مساعدي اظهارداشت: در 24 ساعت آينده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتي ابري همراه با غبار محلي و در برخي نقاط مه رقيق صبحگاهي، گاهي افزايش ابر و در اوايل شب در نقاط شمالي خليج فارس همراه با وزش باد خواهد بود.
وي گفت: در اين مدت جهت وزش باد جنوبي با سرعت هشت تا 30 كيلومتر در ساعت پيش بيني شده كه به صورت لحظه اي تا 42 كيلومتر در ساعت نيز مي رسد.
مساعدي اضافه كرد: براي 24 ساعت آينده ارتفاع موج دريا در سواحل شمالي و مركزي استان 30 تا 90 سانتيمتر پيش بيني شده كه گاهي تا 120 سانتيمتر نيز مي رسد.
وي گفت: زمان جزر اول دريا براي روز چهارشنبه ساعت 03:27 بامداد، مد اول ساعت 09:43، جزر دوم ساعت 16:29 و مد دوم در ساعت 22:46 خواهد بود.
جزيره خارگ از توابع شهرستان بوشهر با 20 هزار نفر جمعيت بزرگترين پايانه صادرات نفت كشور در فاصله 57 كيلومتري شمال غرب بوشهر در آبهاي خليج فارس واقع است.
7212/6045