۶ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۰۰
کد خبر: 83014971
۰ نفر
طرح پرورش ماهي خاوياري در سرعين كليد خورد

اردبيل- ايرنا - مدير جهاد كشاورزي سرعين گفت: طرح پرورش ماهي خاوياري با ايجاد واحدهاي ويژه در روستاهاي شمس آباد و آلوارس اين شهرستان آغاز شد.

محمد ابراهيم محمدي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: واحد روستاي شمس آباد با ظرفيت توليد پنج تن ماهي قزل آلا فعال شده و با نتايج مثبت اين طرح در آينده شاهد اجراي آن در سطح وسيع خواهيم بود.
او اظهار داشت: واحد پرورش روستاي آلوارس هم كه داراي ظرفيت توليد 10 تن مي باشد، برخي مشكلاتي دارد كه با برطرف شدن موانع پيش رو مي تواند دوباره فعال شده و بخشي از نياز منطقه و استان را فراهم كند.
وي افزود: درخواست هاي زيادي در زمينه احداث واحدهاي پرورش ماهي توسط متقاضيان به مديريت جهاد كشاورزي اين شهرستان ارائه شده كه پس از بررسي كارشناسي و صدور مجوزهاي لازم، سرعين به يكي از قطب هاي پرورش ماهي در استان تبديل خواهد شد.
وي بر لزوم استقرار مديريت شيلات به طور مستقل در اين شهرستان تاكيد و اظهاراميدواري كرد با توجه به تخصص و ارائه خدمات مستمر و ارزنده شاهد شكوفايي بخش شيلات در شهرستان توريستي سرعين باشيم.
اردبيل استاني غيرساحلي بوده ولي داراي منابع آبي و استعدادهاي بالقوه كشاورزي و آبزي پروري است. بيش از 300 واحد مزرعه و 400 استخر پرورش ماهي در استان اردبيل فعال بوده و چند سد معيشتي نيز در اين زمينه بهره برداري شده است.
171 مورد قنات ، 45 سد ، پنج هزار و 300 چاه و يك هزار و 636 چشمه در استان اردبيل وجود دارد كه مي ‌تواند نويد بخش افزايش توليدات در بخش شيلات باشد.
6018/6016