كودكان و نوجوانان نبايد در چهارديواري كلاس محصور شوند

شيراز-ايرنا- معاون فرهنگي كانون پرورش فكري فارس كودكان و نوجوانان گفت: اين گروه سني را نبايد فقط در چهارديواري كلاس هاي درس محصور كرد بلكه برگزاري اردوهاي هدفمند براي آنان مفيدتر است.

به گزارش دريافتي سه شنبه ايرنا از روابط عمومي اداره كل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان فارس، سعيدرضا كامراني با حضور در اردوگاه شهيد دستغيب شيراز گفت: زمان اردو بسيار كوتاه است ولي تأثيرات ماندگاري بر روح و روان كودكان و نوجوانان بر جاي مي گذارد و خاطرات تلخ و شيرين آن براي هميشه در ذهن ها مي ماند.
وي بيان كرد: اردو و اردوگاه محلي براي كسب تجربه هاي جديد، تعامل با ديگران، تعاون و همدلي، تمرين نظم، ايجاد نشاط، تبعيت از سرپرستان و مربيان، رعايت بهداشت، مواظبت در انجام امور ديني، ايجاد حس تعاون، همكاري و همدلي است كه آثار آن براي هميشه مي ماند و در رشد و پرورش شخصيت افراد تأثير بسزا دارد.
معاون فرهنگي اداره كل كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان فارس، گردشگري و رفتن به اردو و سفر را داراي اهميت ويژه دانست كه در قرآن كريم نيز به سفر رفتن به نيت زيارت، گردش در طبيعت، ديد و بازديد با بزرگان، خويشاوندان و دوستان و كسب علم و معرفت اشاره شده است.
اردوي فرهنگي 80 نفر از اعضاي نوجوان پسر مراكز فرهنگي هنري كانون فارس با عنوان «خوب زندگي كردن تمرين مي خواهد» از سوم تا پنجم شهريور ماه 1397 در اردوگاه شهيد دستغيب شيراز برگزار شد.
زيارت حرم مطهر احمد بن موسي شاه چراغ(ع)، بازديد از مجموعه ميراث جهاني تخت جمشيد، برگزاري مسابقه جام فوتبال، رصد شبانه، برگزاري كارگاه هاي آموزشي موسيقي، محيط زيست، فضاي مجازي و تبادل اطلاعات و اجراي مسابقه هاي شاد و هيجان انگيز و استخر و شنا از جمله برنامه هاي اجرا شده در اردوي فرهنگي تفريحي اعضاي كانون فارس بود.
7375 /1876

سرخط اخبار استان‌ها