سیل در هند 1000 كشته گرفت

دهلی نو-ایرنا- به گفته مقامات هندی در طول فصل بارانی سال جاری در هند بیش از یك هزار نفر به دلیل جاری شدن سیل در مناطق مختلف این كشور جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا، به نقل از روزنامه 'تایمز او ایندیا' در روز دوشنبه، وزارت كشور هند اعلام كرد: در سال جاری، تنها در ایالت كرالا واقع در جنوب هند، نزدیك به 400 نفر به دلیل جاری شدن سیل جان خود را از دست داده اند و بیش از یك میلیون نفر مجبور به ترك خانه های خود شده اند. تلفات انسانی ناشی از سیل در چهار ایالت دیگر هند نیز 600 نفر برآورد شده است.
مركز مدیریت حوادث وزارت كشور هند افزود: بیش از 7 میلیون نفر در هند تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند درحالی كه یك میلیون 700 هزار نفر در اردوگاه های نجات زندگی می كنند. علاوه بر كرالا، چهار ایالت سیل زده دیگر هند شامل اوتار پرادش، بنگال غربی، كارناتاكا و آسام می شوند.
در حالی كه كرالا در سال جاری بیشترین تلفات ناشی از سیل را ثبت كرده است، در ایالت اوتار پرادش 204 نفر، بنگال غربی 195 نفر، كارناتاكا 161 نفر و آسام 46 نفر جان خود را از دست داده اند.
در ایالت كرالا، 5 میلیون و 400 هزار نفر تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند و یك میلیون و 400 هزار نفر دیگر در اردوگاه های نجات اسكان داده شده اند. در ایالت آسام واقع در شمال شرق هند نیز یك میلیون و 140 هزار نفر تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند و 245 هزار نفر در اردوگاه های موقت نجات زندگی می كنند.
بر اساس گزارش سازمان مدیریت بلایای طبیعی هند، سالانه به طور متوسط 1600 نفر در این كشور به دلیل سیل جان خود را از دست می دهند. آسیب های مالی و كشاورزی این سیل ها سالانه بیش از 47 میلیارد روپیه (670 میلیون دلار) اعلام شده است.
بر اساس گزارش وزارت كشور هند، در سال گذشته بیش از 1200 نفر در هند به دلیل سیل كشته شدند. در میان ایالت های هند، بیهار با 514 نفر، بیشترین تلفات انسانی به دلیل سیل را در میان ایالت های این كشور داشته است.
در سال گذشته همچنین 34 میلیون نفر در چهار ایالت هند تحت تاثیر سیل قرار گرفتند و بیش از 2 میلیون نفر در اردوگاه های نجات اسكان داده شدند.
در سال 2016 نیز 936 نفر به دلیل وقوع سیل در مناطق مختلف هند كشته شدند.
با وجود تلفات بالای انسانی در نتیجه بلایای طبیعی در هند، دولت های ایالتی هنوز بودجه یا طرح خاصی را برای مقابله با این بلایا در نظر نگرفته اند.
كشاورزی یكی از بخش های بسیار بزرگ در هند محسوب می شود و بلایای طبیعی از جمله سیل و خشك سالی می تواند بر اقتصاد این كشور بسیار تاثیر بگذارد.
زندگی بیش از 60 درصد از مردم هند به صورت مستقیم و غیرمستقیم به كشاورزی وابسته است.
باران های موسمی (مانسون)كه از ژوئن تا سپتامبر به طور منظم در هند ادامه دارد همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی دراین كشور برجای می گذارد.
آساق**267**1337

سرخط اخبار جهان