رژیم صهیونیستی مجبور به بازگشایی گذرگاه بیت حانون شد

تهران - ایرنا - فشارهای بین المللی مبنی بر گشایش گذرگاه های موجود در نوار غزه، بالاخره رژیم صهیونیستی را وادار كرد كه مجوز بازگشایی گذرگاه 'بیت حانون' در شمال نوار غزه را صادر كند.

به گزارش پایگاه خبری 'فلسطین الیوم'، در اطلاعیه ای كه دفتر 'آویگدور لیبرمن' وزیر جنگ رژیم صهیونیستی منتشر كرد، آمده است: گذرگاه بیت حانون با توجه به استقرار آرامش در طول مرزها میان نوار غزه و اسرائیل، بازگشایی خواهد شد.
مقام های صهیونیستی، این گذرگاه را كه در شمال نواز غزه واقع شده ، 19 آگوست 2018 ( 28 مرداد 97) به بهانه تظاهرات گسترده در طول مرزهای سرزمین های اشغالی و نوار غزه بستند.
رژیم صهیونیستی بیش از 10 سال است كه نوار غزه را محاصره كرده و همچنین مرزهای فلسطین با مصر نیز غالبا بسته است و مقام های قاهره اجازه بازگشایی آن را نمی دهند.
مصر و سازمان ملل متحد بیش از یك هفته است، به دنبال برقراری آتش بس میان حماس و رژیم صهیونیستی هستند.
مرزهای نوار غزه و سرزمین های اشغالی، همچنان جمعه هر هفته از 30 مارس 2018 (10 فروردین 97) شاهد راهپیمایی های بزرگ بازگشت است كه در جریان آن تاكنون 172 فلسطینی به شهادت رسیدند.
این اقدام فلسطینی ها در اعتراض به تصمیم آمریكا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.
شبس**9363**1917

سرخط اخبار جهان