مسئولان برای تكمیل زیرساخت های پردیسان عزم جدی داشته باشند

قم - ایرنا - معاون امور عمرانی استانداری قم با بیان این كه منطقه پردیسان قم در دو دهه گذشته با رشد بی سابقه جمعیت مواجه بوده است، گفت: این سكونت فزاینده عزم جدی مسئولان را برای تكمیل زیرساخت های این منطقه طلب می كند.

به گزارش ایرنا، محسن بهشتی روز یكشنبه در آیین افتتاح و كلنگ زنی 12 طرح شركت آب و فاضلاب استان قم در مسجد امام حسن مجتبی(ع) پردیسان اظهار داشت: در سال 1335 كه نخستین سرشماری نفوس و مسكن در كشور انجام شد، جمعیت قم 96 هزار تن بود، ولی شهرك پردیسان تنها با گذشت 20 سال از شكل گیری آن، 150 هزار تن را در خود جای داده است.
وی با اذعان به این كه در این زمان حتی با كامل بودن منابع اعتباری نیز امكان تكمیل زیرساخت های این منطقه وجود نداشته است، افزود: غیر از سكونت بی رویه، بسیاری از طرح های استان نیز در این شهرك اجرا می شود و به دلیل نبودن فضای توسعه در قم، جهت توسعه به این سمت سوق پیدا كرده و طرح های متعددی از قبیل بیمارستان هزار تختخوابی، بیمارستان مادر، ورزشگاه یادگار امام راحل و بسیاری از دانشگاه های قم در این منطقه شكل می گیرد.
پردیسان با 1900 هكتار مساحت در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسكن و شهرسازی تاسیس و در سال 1390 به یكی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
معاون استاندار قم با بیان این كه فاضلاب یكی از حادترین مشكل های پردیسان بوده و مردم مطالبه حقی را در این خصوص داشتند، فقدان فضای سبز و معضل ترافیك را نیز از دیگر مشكلات این منطقه ذكر كرد و گفت: به تازگی و با بهره برداری از طرح بلوار آیت الله بروجردی(ره)، آمد و شد از مسیر بلوار غدیر به پردیسان كاهش یافته است.
بلوار آیت الله بروجردی در قم با اعتباری بالغ بر یك هزار و 300 میلیارد ریال، مردادماه امسال طی آیینی با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، آیت الله سید محمدجواد علوی بروجردی از اساتید برجسته حوزه علمیه و مسئولان استانی افتتاح شد.
بهشتی با اشاره به تدابیر صورت گرفته برای تامین فضای سبز پردیسان افزود: در جلسه اخیر شورای برنامه ریزی استان مصوب شد، در كل مسیر 9 كیلومتری بلوار آیت الله بروجردی از هر دو طرف به عمق 200 مترمربع فضای سبز ایجاد شود و شهرداری نیز برای این كار مشاوری را به خدمت بگیرد و در فواصل این بلوار نیز زیرساخت های مورد نیاز مردم با جانمایی كاربری های تفریحی، ورزشی و گردشگری ایجاد شود.
وی با بیان این كه در كنار این بلوار، بوستان جنگلی آیت الله بروجردی به وسعت 400 هكتار در حال اجراست، تصریح كرد: با توجه به این كه توسعه شهر قم با تغییر كاربری باغ های آن صورت گرفته، ایجاد فضای سبز در پردیسان به نوعی احیای فضای سبز از دست رفته نیز محسوب می شود.
12 طرح شركت آب و فاضلاب استان قم با اعتباری بالغ بر 970 میلیارد ریال امروز همزمان با سومین روز از هفته دولت طی آیینی افتتاح و یا كلنگ زنی شد.
دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
7403 / 1175