۴ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۴۹
کد خبر: 83012702
T T
۰ نفر
واگذاري گروه مجلات همشهري بدون اطلاع شوراي شهر

تهران- ايرنا پلاس- خبر واگذاري گروه مجلات همشهري به‌صورت يك‌جا، آن هم به يك نفر، خبرساز شده و واكنش‌هاي متفاوتي را در ميان اهالي رسانه و اعضاي كميسيون فرهنگي شوراي شهر به‌دنبال داشته است.

قرارداد موسسه همشهري با سردبيران مجلات، انتهاي تابستان به پايان مي‌رسد. اين مجلات در سال 88، با انحلال شركت گروه مجلات به‌عنوان پيمانكاري به سردبيران واگذار شد. با تغيير مديريت شهري در سال 96، به جز هشت مجله، بقيه مجلات به‌دليل زيان‌ده بودن، تعطيل شد. حالا برون‌سپاري گروه مجلات همشهري به جواني با رزومه مطبوعاتي اندك و محدود به سردبيري يك مجله استاني، دوباره خبرساز شده است.

** واگذاري به سبك ميادين ميوه تره‌بار
با وجود آن كه هنوز جزئيات اين برون‌سپاري به علي رزاقي بهار، جوان 32 ساله‌ مشخص نشده است، بسياري از فعالان رسانه به اين واگذاري انتقاد كرده‌ و نحوه برخورد با اين مؤسسه مطبوعاتي را به واگذاري يك كارخانه و زمين كشاورزي تشبيه كرده‌اند. برخي نيز سبك واگذاري را به سبك غرفه‌هاي ميادين ميوه و تره‌بار، غيرفرهنگي و غيرحرفه‌اي دانسته‌اند.

** شوراي شهر بي‌اطلاع از واگذاري
اين برون‌سپاري، تعجب برخي اعضاي شوراي شهر تهران به‌ويژه كميسيون فرهنگي را برانگيخته است.
حجت نظري در واكنش به اين واگذاري با ابراز بي‌اطلاعي از اين واگذاري به ايرناپلاس مي‌گويد: ما از واگذاري امور به جوانان استقبال مي‌كنيم، اما واگذاري امور به جوانان هم نيازمند قاعده و قانون است. با اين وجود، ابتدا بايد در مورد صحت موضوع مطمئن شويم و بعد اظهارنظر كنيم.
الهام فخاري نيز در اين رابطه به ايرناپلاس مي‌گويد: با توجه به فضاي ايجاد شده، كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر از مؤسسه همشهري خواسته است تا صحت و سقم موضوع را مشخص كند و در مورد نحوه و چگونگي اين واگذاري توضيح دهد.
محمدجواد حق‌شناس، رئيس كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر تهران نيز در واكنش به اين واگذاري گفته است اين تصميم با شتاب‌زدگي و بدون اطلاع، كسب نظر و مشورت با اعضاي شورا و كميسيون فرهنگي و اجتماعي صورت گرفته است.
وي نيز وعده داده كه موضوع، بررسي و نتيجه اطلاع‌رساني خواهد شد.

**اداره كل اخبار چندرسانه‌اي**ايرناپلاس**