۴ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۴۰
کد خبر: 83012215
۰ نفر
ناظری برای انیمیشن حماسی «آخرین داستان» خواند

تهران- ایرنا- شهرام ناظری استاد بنام آواز ایرانی تیتراژ پایانی انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به نویسندگی و كارگردانی اشكان رهگذر و تهیه‌كنندگی احسان رسول‌اف را خواند.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از روابط عمومی استودیو هورخش، ناظری با خوانش اشعاری از شاهنامه فردوسی، آهنگسازی فرید الهامی و سرپرستی كریستف رضاعی تیتراژ پایانی انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» را خواند.
این انیمیشن برای نخستن‌بار در ایران در بخش سینمای ملی و بخش بین‌الملل پویانمایی (تنها نماینده ایران در بخش بین‌الملل پویانمایی) سی و یكمین جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان رونمایی خواهد شد.
«آخرین داستان» با برداشتی آزاد از شاهنامه به روایت قصه ضحاك ماردوش، كاوه آهنگر و آفریدون می‌پردازد و پرویز پرستویی، لیلا حاتمی، حامد بهداد، اشكان خطیبی، بیتا فرهی، اكبر زنجان‌پور، فرخ نعمتی، حسن پورشیرازی، باران كوثری، مجید مظفری، شقایق فراهانی، ملیكا شریفی‌نیا، زهیر یاری و بانیپال شومون از گویندگان نقش‌های این انیمیشن هستند.
انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» برای اولین بار در بخش غیررقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن انسی فرانسه 2018 به نمایش درآمد و این انیمیشن در دوازدهمین دوره جایزه سینمایی آسیا-پاسیفیك كه در روز 29 نوامبر 2018 (8 آذر 97) در استرالیا برگزار خواهد شد هم حضور دارد.
فراهنگ** 9053**1055

سرخط اخبار فرهنگ