۴ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۸:۴۰
کد خبر: 83011935
۰ نفر
3200 خانه ورزش روستایی در كشور راه اندازی می شود

زنجان - ایرنا - معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: امسال سه هزار و 200 باب خانه ورزش روستایی در سطح روستاهای كشور تجهیز و راه اندازی خواهد شد.

سید عبدالحمید احمدی شنبه شب در مراسم افتتاحیه دهمین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی پایگاه های استعدادیابی بسیج كه به میزبانی سپاه استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: با راه اندازی این خانه ها، تعداد اماكن ورزش روستایی كشور به بیش از پنج هزار باب خواهد رسید.
وی با بیان اینكه در حوزه ورزش روستایی و عشایری فعالیتهای خوبی در پیش روی است، اظهار داشت: ایجاد خانه های ورزش روستایی، نقشی مهم و اثربخش در رشد و توسعه ورزش در سطح روستاهای كشور خواهد داشت و می تواند به حضور هرچه بیشتر جامعه روستایی در فعالیت های ورزشی كمك كند.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، همچنین از برگزاری نخستین المپیاد استعدادهای برتر ورزش ایران خبر داد و گفت: این المپیاد اواخر آبان و اوایل آذر امسال و به ترتیب در 29 و 39 رشته ورزشی بانوان و مردان برگزار خواهد شد.
احمدی افزود: این المپیاد با هدف شناسایی و پرورش استعدادها در رشته های مختلف ورزشی انجام می شود تا از این طریق بتوانیم حضور مقتدرانه ای در مسابقات برون مرزی به خصوص المپیك نوجوانان در چهار سال آتی داشته باشیم.
وی ادامه داد: در حوزه ورزش همگانی نیز با توجه به اهمیت مشاركت هرچه بیشتر مردم در امر فعالیت های ورزشی، می توان از هیات های ورزشی در سطح استانها و شهرستان ها حمایت گسترده تری داشت كه به همین منظور باید زمینه و بستر را برای حضور آنان فراهم كرد.
احمدی با اشاره به اینكه ورزشكاران ایران در بازی های آسیایی 2018 جاكارتا، خوب و توانمند ظاهر شدند، تصریح كرد: تاكنون نتایج خوبی در برخی رشته ها ازجمله تكواندو، ووشو، كاراته، وزنه برداری، كبدی و كشتی از سوی ورزشكاران اعزامی ایران كسب شده كه این جای تقدیر دارد و امید است این روند قهرمانی و افتخارآفرینی ها تا پایان بازی ها همچنان تداوم یابد.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، ابراز امیدواری كرد، ایران از جایگاه خوبی در جدول رده بندی این دوره از بازی های آسیایی، برخوردار شود و انتظارات مردم به ویژه علاقه مندان به ورزش نیز برآورده شود.
احمدی با بیان اینكه برای كسب نتیجه تلاش های خوبی توسط ورزشكاران صورت گرفته است افزود: بعد از پایان بازی ها، ستاد بازی های آسیایی كشور ارزیابی دقیقی را به عمل خواهد آورد و با این كار، عملكرد فدراسیون ها و رشته های ورزشی، مشخص شده و نتایج ارزیابی نیز به اطلاع مردم خواهد رسید.
وی اظهار داشت: در جریان رویدادهای ورزشی، ممكن است بی انضباطی هایی نیز اتفاق بیفتد كه این نیز به دلیل حساسیت رقابت ها و شرایط دشواری است كه ورزشكاران برای آماده سازی خود به منظور حضور در این مسابقات متحمل می شوند و در برخی مواقع نیز ضعف مدیریت ممكن است باعث این كار شود كه با این حال در این خصوص بررسی ها صورت گرفته و تصمیم های لازم اتخاذ خواهد شد.
به گزارش ایرنا، المپیاد فرهنگی ورزشی پایگاه های استعدادیابی بسیج كشور با حضور قریب یك هزار و 200 ورزشكار پسر و در رشته های تكواندو، جودو، ووشو، كاراته، تیر و كمان و تیراندازی، برگزار می شود.
این رقابت ها از چهارم شهریور جاری به مدت 2 روز و با هدف جذب و شناسایی ورزشكاران مستعد، ارزش مدار و اخلاق مدار به منظور تحویل به جامعه ورزش كشور و در 2 نوبت صبح و بعدازظهر برگزار خواهد شد.
رشته تكواندو در خانه تكواندو، جودو در سالن اختصاصی شهیدبیگلی، ووشو در آكادمی بین المللی، كاراته در مجموعه ورزشی امام علی (ع) سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان، تیر و كمان در مجموعه ورزشی انقلاب زنجان و تیراندازی در سالن اختصاص هیات تیراندازی واقع در خیابان بعثت شهر زنجان، انجام می شود.
6084/6085