۳ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۵۸
کد خبر: 83011557
۰ نفر
43 طرح شهرداري سمنان  افتتاح شد

سمنان- ايرنا- شهردار سمنان گفت: اين نهاد به مناسبت هفته دولت 43 طرح در بخش هاي عمراني، خدماتي، شهري و زيباسازي افتتاح مي كند.

سيد محمد ناظم رضوي روز شنبه در گفت وگو با ايرنا افزود: همزمان با دومين روز از هفته بزرگداشت دولت و در قالب برنامه هاي افتتاحي شهرستان سمنان، بوستان شهداي مدافع حرم در منطقه مسكن مهر خودساز شهر با حضور سيد شهاب الدين چاوشي استاندار سمنان افتتاح شد.
وي ، مساحت اين بوستان را يكهزار و 550 مترمربع و اعتبار احداث آن را 10 ميليارد ريال عنوان و اضافه كرد: ايجاد اين بوستان نقش مهمي در ايجاد فضاي بانشاط براي مسكن مهر خودساز دارد كه جمعيت قابل توجهي را در خود جاي داده است.
شهردار سمنان، درباره مهمترين طرح هاي هفته دولت اين نهاد، خاطرنشان كرد: عمليات احداث بوستان مديران با چهار ميليارد ريال، عمليات احداث گام دوم بوستان سرو و پيست دوچرخه سواري بوستان سوكان هر كدام با 6 ميليارد ريال، پيست دوچرخه سواري بوستان كوهستان با 2 ميليارد ريال و بوستان ريحانه النبي با سه ميليارد ريال، از جمله اين طرح هاست.
وي ادامه داد: گازرساني به آرامستان و احداث ايستگاه موقت پسماند هر كدام با پنج ميليارد ريال و ايجاد خط جديد موزائيك با سه ميليارد ريال، ديگر طرح هاي افتتاحي شهرداري سمنان به مناسبت هفته دولت امسال است.
ناظم رضوي با اشاره به اجراي انواع طرح هاي مرمت پياده روها، آسفالت خيابان، توسعه ناوگان موتوري، ايجاد چند خانه شهروند ، و انواع طرح هاي مرمت و بازسازي از سوي شهرداري سمنان در هفته دولت، گفت: هدف از اجراي اين طرح ها بهبود و افزايش كيفيت خدمات به شهروندان و افزايش رضايتمندي مردم است.
شهردار سمنان با اشاره به سه طرح با قابليت كلنگ زني در هفته دولت در اين نهاد، بيان كرد: احداث كمربندي جنوب شهر با پيش بيني 10 ميليارد ريال و ايجاد ايستگاه آتش نشاني بلوار علويان نيز با 10 ميليارد ريال اعتبار كه مورد نياز بخشي از شهر است به مناسبت هفته دولت آغاز مي شود.
وي ايجاد شهرك استقرار مشاغل مزاحم با 52 هكتار وسعت را ديگر طرح احداثي هفته دولت برشمرد و خاطرنشان كرد: اين شهرك با ساماندهي مشاغل مزاحم شهري، نقش مهمي در پاكيزه شدن سطح شهر و زيباسازي دارد.
ناظم رضوي به 2 طرح ويژه شهرداري سمنان كه نياز به همراهي استانداري دارد اشاره كرد و گفت: جا به جايي ترمينال برون شهري سمنان كه مقدمات آن با رغبت شركت هاي تعاوني مستقر برنامه ريزي شده و از طرح هايي است كه با درخواست مردمي هدفگذاري شده است.
وي بيان كرد: مسير دسترسي به آبگرم از شهر سمنان ديگر طرح بزرگ شهرداري سمنان است كه با هماهنگي منابع طبيعي و با استفاده از منابع داخلي شهرداري سمنان و با ايجاد تقاطع غيرهمسطح برنامه ريزي شده است.
شهردار سمنان، كمبود آب به ويژه در مناطق داراي پوشش گياهي را براي شهرداري جدي دانست و گفت: در بوستان جنگلي 30 هكتاري كومش كه از منابع طبيعي به شهرداري سمنان واگذار شده كمبود آب جدي است و حيات اين بوستان را به خطرانداخته است.
وي اضافه كرد: اين بوستان داراي درختان كاج 40 ساله و درختان زيتوني است كه با اقليم سمنان سازگاري دارد و مراقبت و حفظ آن به تامين منابع آبي جديد نيازمند است.
همزمان با هفته دولت امسال در استان سمنان 606 طرح شامل 578 طرح عمراني و 28 طرح سرمايه گذاري با اعتبار پنج هزار و 74 ميليارد ريال در حال بهره برداري است، امروز 99 طرح شهرستان سمنان با يكهزار و 750 ميليارد ريال هزينه بهره برداري شد.
6103/6167