10 هكتار از زمين هاي ملي در آران و بيدگل آزادسازي شد

كاشان- ايرنا- رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري آران و بيدگل از آزادسازي 10 هكتار از زمين هاي ملي از ابتداي سال جاري تا كنون در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش ايرنا، رضا شفيعي روز شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: زمين هاي آزادسازي شده كه ارزش تقريبي آنها بيش از هفت ميليارد ريال برآورد مي شود، در بخش مركزي و كويرات اين شهرستان قرار دارند.
وي به آزادسازي 150 هكتار از زمين هاي كشاورزي شهرستان آران و بيدگل در سال گذشته اشاره كرد و افزود: آموزش و فرهنگ سازي در كنار تلاش يگان حفاظت در راستاي پيشگيري از تصرف ها، از عامل هاي مهم در حفاظت از عرصه هاي طبيعي با كمك خود مردم است.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري آران و بيدگل با تاكيد بر اطلاع رساني در راستاي تغيير فرهنگ غلط تصرف غيرقانوني زمين هاي ملي و دولتي بيان كرد: افراد متخلف بر اساس حكم قضائي در كنار تخريب و قلع و قمع، به علت وارد كردن خسارت به منابع ملي مشمول پرداخت جريمه مي شوند.
او در ادامه از دوستداران و همياران طبيعت، شوراها و دهياران روستاها خواست تا در صورت مشاهده تغيير كاربري غيرمجاز و دست اندازي سودجويان به عرصه منابع ملي موضوع را با سامانه 1504 به يگان حفاظت منابع طبيعي اطلاع دهند.
به گفته شفيعي، 80 درصد از گستره 610 هزار هكتاري شهرستان آران و بيدگل را زمين هاي ملي تشكيل مي دهد.
شهرستان آران و بيدگل با جمعيت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله 6 كيلومتري كاشان و 215 كيلومتري شمال اصفهان واقع است.
7472/8123

سرخط اخبار استان‌ها