نماينده وزير فرهنگ با خانواده شهداي منا در مهاباد ديدار كرد

مهاباد- ايرنا- مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي به عنوان نماينده وزير با خانواده هاي شهداي منا در مهاباد ديدار و از آنان دلجويي كرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام ناصر خداياري روز جمعه در اين ديدار با ابلاغ سلام وزير و استاندار آذربايجان غربي به خانواده هاي شهداي منا، گفت: به نيابت از 'سيد عباس صالحي' وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و به دستور وي براي ديدار با خانواده شهداي منا به مهاباد سفر كرده ام.
وي با دلجويي از خانواده هاي شهدا و گفت و گوي مستقيم با آنان افزود: در صورت وجود مسائل و مشكلات خانواده شهداي منا، آنها را به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي منتقل خواهم كرد.
وي همچنين در خصوص رويكرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و اداره كل فرهنگ آذربايجان غربي در خصوص فعاليت هاي فرهنگي گفت: توجه به عدالت فرهنگي مهمترين اولويت است و سرمايه هاي فرهنگي به صورت عادلانه در استان ها توزيع خواهد شد؛ بر اين اساس به مناطق محروم بيشتر اهميت داده مي شود.
در اين ديدارها خانواده هاي شهداي منا در مهاباد نيز از توجه مسوولان و عنايت آنان تشكر كردند.
نماينده وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با خانواده هاي شهيد محمد امين پيروت پور، اسماعيل چوپان نيك و عثمان پيروتي ديدار و گفت و گو كرد.
در اين ديدار امام جمعه، فرماندار، رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان مهاباد نيز حضور داشتند.
به گزارش ايرنا از مجموع 461 نفر جان باختگان جمهوري اسلامي ايران در فاجعه منا 24 نفر مربوط به آذربايجان غربي و كاروان شهرستان مهاباد بود.
فاجعه منا دوم مهرماه 1394 همزمان با روز عيد قربان و هنگام حركت زائران براي رمي جمرات روي داد.
مهاباد با 237 هزار نفر در جنوب آذربايجان غربي قرار دارد و 765 شهيد را تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
3093/3072