پوتین: همكاری با ایران و تركیه باعث حل و فصل بحران سوریه شد

مسكو - ایرنا- رئیس جمهوری روسیه اعلام كرد كه با همكاری روسیه، ایران و تركیه در حل بحران سوریه پیشرفت های جدی حاصل شد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین روز جمعه در دیدار با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه، خلوصی آكار وزیر دفاع و هاكان فیدان رییس سازمان اطلاعات ملی در كاخ كرملین خاطرنشان كرد كه روابط روسیه و تركیه بیش از پیش تعمیق می یابد.
پوتین به دیدارهای خود با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری تركیه اشاره و خاطرنشان كرد: همكاری های روسیه و تركیه در عرصه اقتصادی و حل برخی مسائل منطقه ای و حل و فصل مسائلی همچون بحران سوریه تعمیق و گسترش می یابد.
رئیس جمهوری روسیه گفت: با تلاش و مشاركت كشورهای ذینفع دیگر در حل مساله سوریه ازجمله ایران و نیز همكاری با سازمان ملل و كشورهای اروپایی و آمریكا توانستیم در حل بحران سوریه به پیشرفت جدی دست یابیم.
مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه تركیه نیز در این دیدار به روابط خوب روسای جمهوری روسیه و تركیه اشاره كرد و گفت: این روابط، تماس های دو كشور در سطح وزارتخانه ها را به سوی توسعه سوق می دهد.
وی با اشاره به مذاكراتش با همتای روس خود و نیز گفت وگوهای وزیران دفاع دو كشور اظهار داشت: همه مسائل مربوط به همكاریهای مسكو - آنكارا مورد بحث قرار گرفت كه نه فقط برای ما بلكه در سطح منطقه ای اهمیت دارد.
اوغلو ادامه داد: طرف تركیه ای پیشنهادات خود درباره حل مسائل را به طرف روسی ارائه كرده است.
اروپام*391*1346 **1908