دولت تدبیر و امید 647 طرح در آستارا اجرا كرده است

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: دولت تدبیر و امید 647 طرح عمرانی و تولیدی را در این شهرستان اجرا كرده و راه آهن بین المللی، از مهم ترین آنهاست.

به گزارش خبرنگار ایرنا یونس رنجكش پیش از خطبه های نماز جمعه در جمع نمازگزاران در مصلی آستارا افزود: از زمان استقرار دولت تدبیر و امید تاكنون، سه هزار و 130 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 647 طرح در این شهرستان هزینه شده است.
وی بیان كرد: طرح های مربوط به آبرسانی و راه های روستایی از خدمات دولت در این شهرستان است و خوشبختانه بیش از 90 درصد مدیران اداره های آستارا در 2 سال گذشته از بین نیروهای بومی انتخاب شده است.
رنجكش ادامه داد: دولت برنامه های خود را در چارچوب ضوابط و نظام اجرا می كند و دشمن با راه انداختن جنگ اقتصادی، به دنبال جداسازی مردم از حاكمیت است و برای رسیدن به هدف های شوم خود از ابزارهای ارتباط جمعی استفاده می كند.
رنجكش گفت: مشكلات مردم به خصوص در حوزه اقتصاد، ریشه در عوامل مختلف دارد و همه باید با حفظ وحدت و انسجام ملی، دولت را در پیشبرد هدف های نظام و توسعه پایدار همراهی كنیم.
گل افشانی بر مزار شهدا با حضور مسئولان و رژه تاكسی های شهری در خیابان های امام و فارابی از برنامه های هفته دولت در آستاراست.
انفجار دفتر نخست وزیری جمهوری اسلامی در هشتم شهریور 1360 موجب شهادت محمدعلی رجایی رئیس جمهوری و محمدجواد باهنر نخست وزیر شد و برای گرامیداشت یاد آنان و تبیین خدمات دولت، دوم تا هشتم شهریور به نام هفته دولت نام گذاری شد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007