یك هزار و 550 میلیارد ریال مطالبه گندمكاران بیجاری پرداخت شد

سنندج - ایرنا - مدیر جهاد كشاورزی بیجار گفت: 50 درصد حق خرید تضمینی گندم كه به سیلوهای شهرستان تحویل داده شده و تاكنون یك هزار و 550 میلیارد ریال مطالبه گندمكاران به آنها پرداخت شده است.

پیمان قمری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 234 هزار تن گندم مازاد كشاورزان بیجاری تا كنون به سیلوهای خرید گندم تحویل داده شده است و50 درصد باقی مانده از زمان تحویل بعد از گذشت مدت 45 روز به حساب كشاورزان واریز خواهد شد.
وی افزود: بیش از 15 هزار نفر بهره بردار زراعت كار در بیش از 300 هزار هكتار از اراضی كشاورزی بیجار، مقام نخست تولید گندم در استان كردستان را به خود اختصاص داده اند.
مدیر جهاد كشاورزی بیجار با اشاره به ظرفیت 14 هزار تنی محصولات باغی شهرستان خاطر نشان كرد: ظرفیت مناسب تولید انواع محصولات باغی بالغ بر 14 هزار تن، فرصت و زیرساخت مناسبی را برای ورود بخش خصوصی جهت بسته بندی، صادرات و هم چنین اشتغال جوانان را برخودار است.
قمری از جذب اعتبار 50 میلیارد ریالی طرح توسعه پایدار روستایی 6 درصد در شهرستان بیجار خبر داد و گفت: این میزان اعتبار شامل طرح های دامپروری و تولید گیاهان دارویی ( زعفران و موسیر) كه توسط كشاورزان و دامداران جذب شده است.
وی افزود: بیش از 20 میلیارد ریال تسهیلات 9 درصدی اشتغال پایدار در بخش كشاورزی و دامپروری توسط متقاضیان طرح های شهری و روستایی جذب شده است.
قمری گفت: حدود 36 طرح مشاغل خانگی فرآورده های بخش كشاورزی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 600 میلیون ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
تاكنون 959 هزار تُن گندم مازاد بر نیاز كشاورزان كردستان به ارزش 12 هزار و 480 میلیارد ریال خریداری شده است.
7350/ 3020