۱ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۵۶
کد خبر: 83010013
۰ نفر
كميته بهداشت ستاد اربعين در آستارا تشكيل شد

آستارا - ايرنا - كميته بهداشت ستاد اربعين آستارا با هدف نظارت بهداشتي به خدمات رساني به زائران خارجي تشكيل و كارگاه آموزش ازدواج سالم در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا روز پنجشنبه در نخستين جلسه كميته بهداشت ستاد اربعين در اين شبكه گفت: همزمان با آغاز ورود زائران خارجي اربعين از كشورهاي جمهوري آذربايجان، روسيه و گرجستان به آستارا پايگاه مراقبت هاي بهداشتي در پايانه مرزي اين شهرستان مستقر خواهد شد.
شهرام حسين نژادي افزود: در اين پايگاه يك تيم بهداشت و درمان متشكل از 2 پزشك با يك دستگاه آمبولانس فعاليت خواهند كرد و پايش هاي بهداشتي را حين ورود زائران خارجي انجام خواهند داد.
وي بيان كرد: اين تيم هر صبح و عصر فعال خواهد بود و يك تيم امداد و كمك هاي اوليه جمعيت هلال احمر نيز در پايانه مرزي و آستان امام زادگان آستارا به زائران خارجي خدمات رساني خواهد كرد.
شهرستان آستارا در نوار مرزي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد ايران است و سالانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از مرز آن تردد مي كنند.
مدير شبكه بهداشت و درمان آستارا همچنين از برگزاري كارگاه آموزش ازدواج سالم در سالن اجتماعات اين شبكه خبر داد و گفت اين كارگاه با هدف تشويق جوانان براي ازدواج و با شركت حدود 40 نفر و با مقوله هايي نظير جمعيت و سلامت باروري، فصلي نو در زندگي و ازدواج آگاهانه و پايدار برگزار شد.
وي با اشاره به اين كه متاسفانه با توجه به آمارها از هر پنج ازدواج، دو ازدواج به طلاق مي انجامد كه ناشي از ناآگاهي جوانان به هدف هاي ازدواج است خاطرنشان كرد: براي داشتن يك ازدواج سالم و پايدار، معيارهاي زيادي وجود دارد كه بايد به جوانان آموزش داده شود .
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030