۱ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۶
کد خبر: 83009692
۰ نفر
جاذبه هاي آستارا گردشگران را مجذوب خود كرد

آستارا - ايرنا - همزمان با عيد قربان و تعطيلات پايان هفته، جمع زيادي از گردشگران از جاذبه هاي طبيعي و تجاري آستارا بازديد كردند و با تكميل ظرفيت هتل ها، مسافركاشانه ها و كمپينگ ها نوار ساحلي آستارا و پارك ها پر از گردشگر شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا از عصر سه شنبه گذشته شهرستان گردشگرپذير آستارا ميزبان خيل عظيمي از مسافران و گردشگران داخلي و خارجي است و ترافيك سنگيني در خيابان هاي امام (ره) و فارابي و بلوار سفير اميد وجود دارد و تردد خودروها به كندي صورت مي گيرد.
حضور گردشگران در طرح سالمسازي سفير اميد و پارك ساحلي مخيري آستارا و آب تني در شناگاه ها، از جذاب ترين تفريح هاي گردشگران در اين شهرستان است و اجراي برنامه سيرك به مناسبت عيد قربان در بلوار سفير اميد، باعث خلق لحظاتي شاد و خاطره انگيز براي گردشگران شده است.
ترافيك در محور آستارا - اردبيل در منطقه حيران نيز مسافران را وادار به كنار زدن خودرو و خريدن و خوردن بلال، تمشك و عسل معروف حيران مي كند تا خستگي سفر از جان و تن آنها بيرون رود.
معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار آستارا در گفت وگو با ايرنا اظهار داشت: گردشگران در 70 مركز اقامتي شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذير و 20 مدرسه اسكان داده مي شوند و اين واحدها در كنار مسافر كاشانه ها و مراكز اقامتي، به جذب و ماندگاري بيش از پيش مسافران كمك مي كند.
كامبيز لقماني مقدم وجود 15 جاذبه طبيعي در آستارا را نمونه هايي از ظرفيت هاي گردشگري اين شهرستان مرزي خواند و بيان كرد: در كنار اين ظرفيت ها نبايد از جاذبه هاي تجاري نظير بازار ساحلي و روستاهاي مرزي و گردنه حيران غافل شد.
وي با اشاره به اينكه اماكن اقامتي آستارا ظرفيت پذيرش روزانه شش هزار گردشگر را دارد، ادامه داد: با ورود حجم زياد گردشگران به مناسبت تعطيلات عيد قربان، در خيابان هاي اصلي آستارا و محورهاي مواصلاتي اين شهرستان شاهد ترافيك هستيم و با تلاش پليس و همكاري مردم، امنيت خاطر گردشگران فراهم شده است.
تالاب استيل، باغ پرندگان، پارك حيات وحش، نوار ساحلي، بازار ساحلي، منطقه زيباي دربند، گردنه حيران، بهشت كاكتوس ها، آبشار لاتون، موزه فرهنگ و آموزش مدرسه حكيم نظامي، منطقه بهارستان و آبگرم كوته كومه، بقعه هاي پير قطب الدين صفوي و امامزاده سيد ابراهيم و سيدقاسم (ع) از جاذبه هاي آستاراست و همه ساله مسافران زيادي را جذب مي كند.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و با ميزباني چند ميليون مسافر در سال و تردد بيش از 800 هزار گردشگر داخلي و خارجي از مرز آن، جزو 20 شهر گردشگرپذير ايران است.
7105 / 7124/2007