۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۶
کد خبر 83009389
۰ نفر
خیرین بیجاری 250 رأس دام قربانی كردند

سنندج - ایرنا - رئیس شبكه دامپزشكی بیجار گفت: خیرین این شهرستان در مجموع 250 رأس دام سبك و سنگین را قربانی كردند و این دام ها توسط گروه های دامپزشكی معاینه شدند.

هادی اسكندری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود 46 رأس دام در منطقه نجف آباد و حدود 204 رأس دیگر در سایر نقاط شهرستان با خدمات رایگان 6 اكیپ شبكه دامپزشكی بیجار در روز عید سعید قربان توسط مردم ذبح شدند.
وی افزود: با توجه به اطلاع رسانی های صورت گرفته، میزان مراجعات مردم جهت ذبح قربانی به اكیپ های ثابت و سیار شبكه دامپزشكی از افزایش مناسبی برخوردار بود.
رئیس شبكه دامپزشكی بیجار گفت: میزان مراجعات مردمی جهت ذبح رایگان دام در روز عید قربان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه كرد: اكیپ سیار شبكه دامپزشكی جهت رفاه حال مردم به منازل و روستاهای شهرستان مراجعه كرده و در راستای نظارت بهداشتی بر بیماری دام ها، بیش از 80 كیلوگرم گوشت قرمز غیرقابل مصرف را ضبط كردند.
در عید قربان امسال 61 گروه دامپزشكی ثابت و سیار بر ذبح دام های قربانی نظارت داشتند.
به مناسب فرا رسیدن عید سعید قربان با افزایش نظارت دقیق ماموران شبكه دامپزشكی، این گروه ها شامل دامپزشك و كارشناس بهداشتی به همراه ناظر شرعی كار نظارت بر ذبح بهداشتی و شرعی را بر عهده داشتند.
به گزارش ایرنا، طبق یك رسم و آیین ابراهیمی مسلمانان در پایان مناسك حج و در روزهای عرفه و عید قربان (نهم و دهم ذی الحجه) دام هایی را قربانی می كنند و كسانی كه نتوانند به مناسك حج مشرف شوند در دیار خود این آیین را به جا آورده و گوشت های قربانی را بین نیازمندان توزیع می كنند.
شهرستان بیجار با 89 هزار و 162 نفر جمعیت در 142 كیلومتری شمال شرق سنندج قرار دارد.
7350/ 3020