وحدت مسلمانان صف دشمن را پراكنده مي كند

آستارا - ايرنا - امام جمعه بندر آستارا گفت: اتحاد و همدلي مسلمانان در برابر توطئه ها و جنايات دشمنان ضروري است و باعث نااميدي و ناكامي آنها مي شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام كاظم حافظ نيا در خطبه هاي نماز عيد سعيد قربان در مصلي نماز جمعه آستارا افزود: امروز با برنامه ريزي هاي استكبار جهاني، آل سعود به نسل كشي در بسياري از كشورهاي اسلامي اقدام مي كند و مسلمانان دنيا بايد صداي مظلومان را بشنوند.
وي اضافه كرد: جبهه مقاومت نه تنها جهان اسلام، بلكه جامعه جهاني را به هم پيوند داده و معادلات و برنامه هاي شوم استكبار و رژيم صهيونيستي را براي ايجاد نفاق در ميان مسلمانان بر هم زده است.
وي بيان كرد: اتحاد داخلي و عزت انقلاب اسلامي حاصل خون شهداست و مسلمانان با حفظ وحدت به طور يقين به پيروزي نهايي خواهند رسيد.
امام جمعه آستارا حج را از واجبات الهي خواند و افزود: اجتماع حج، به عنوان مهمترين واجب مسلمانان طهارت، صافي و قداست اسلام را به جهانيان معرفي مي كند.
حافظ نيا اضافه كرد: كعبه خانه امن الهي است و كوتاهي و خيانت حكام سعودي در سال هاي گذشته نسبت به حجاج، موجب كاهش اهميت اين فريضه الهي نخواهد شد و هرگونه توهين به اين واجب مهم، حرام است.
وي ادامه داد: كساني كه از استطاعت مالي برخوردار هستند بايد اين واجب الهي را ادا كنند و نبايد در اين رابطه به تبليغات منفي توجه كرد.
نمازگزاران بعد از اداي نماز عيد قربان در آستارا، كمك هاي نقدي خود را براي رفع نياز فقرا به صندوق هاي جمع آوري كمك هاي مردمي واريز كردند و جمع زيادي از مردم آستارا از روز گذشته با توزيع گوشت قرباني، نيازمندان را در شادي خود شريك كرده اند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
2007/7124/ 7105