۳۱ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۹:۴۶
کد خبر: 83008949
۰ نفر
36 هكتار از اراضي ملي گيلان رفع تصرف شد

آستارا - ايرنا - فرمانده يگان حفاظت اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري گيلان از آزادسازي 36 هكتار اراضي ملي از دست افراد سودجو و كشف و توقيف 22 هزار اصله چوب آلات جنگلي قاچاق در اين استان در سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا سرهنگ رامين همتي عصر سه شنبه در حاشيه آئين سالگرد ارتحال سه جنگلبان آستارايي در مسجد فاطمه زهرا (س) بخش لوندويل آستارا گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون 27 متخلف در رابطه با تصرف اراضي ملي در استان دستگير و به محاكم قضايي معرفي و 18 دستگاه خودرو توقيف شده است.
وي افزود: حجم چوب آلات توقيف شده در سال جاري 93 هزار متر مكعب است و در اين رابطه 18 نفر دستگير و به مراجع قضايي معرفي شده اند.
فرمانده يگان حفاظت اداره كل منابع طبيعي گيلان با گراميداشت ياد و خاطره سه جنگلبان فقيد آستارا، اظهار اميدواري كرد با تصويب لايحه حمايت از جنگلبانان و محيط ‌بانان در مجلس شوراي اسلامي، زحمتكشان اين عرصه از حقوق قانوني خود برخوردار شوند.
همتي با تقدير از همكاري مردم در حفاظت منابع طبيعي، از هموطنان خواست تخلفات حوزه اراضي ملي را به صورت شبانه روزي با شماره تلفن 1504 اطلاع‌ دهند.
استان گيلان داراي 565 هزار هكتار جنگل، 245 هزار هكتار مرتع، 288 هزار هكتار جلگه و 11 هزار هكتار اراضي ساحلي است.
خودروي يگان حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري آستارا اواخر مردادماه سال گذشته در بازگشت از ماموريت به دره سقوط كرد و سه جنگلبان كشته و هفت جنگلبان ديگر مصدوم شدند. اين شهرستان با 91 هزار نفر جمعيت و 40 هزار هكتار اراضي ملي، در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124/2007