ضریب امنیت آذربایجان غربی در حد بالایی است

ارومیه- ایرنا- فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ضریب امنیت این استان با وجود همسایگی با سه كشور و 967 كیلومتر مرز مشترك بسیار بالاست.

سردار حبیب شهسواری روز سه شنبه در مراسم روز جهانی مسجد در ارومیه افزود: هم اكنون جوانان ایران اسلامی و آذربایجان غربی در پایگاه ها و مقرهای نظامی مشغول صیانت از مرزهای كشور هستند و امنیت موجود را مدیون فرزندان این مرز بوم هستیم.
وی با اشاره به نقش محوری علما در تقویت معنویت جوانان بیان كرد: در كنار نیروهای حافظ امنیت، حضور علما نیز بسیار چشمگیر است.
وی اضافه كرد: نتیجه حضور علما و روحانیون در پایگاه ها تقویت ایمان، معنویت و اراده قاطع دفاع در برابر دشمنان بیرونی است و هرجا عالم حضور دارد، معنویت همراه با روحیه جهادی افزایش یافته است.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با بیان اینكه مساجد زینت های هر شهر هستند، گفت: باید در راستای افزایش تعداد مساجد بیش از پیش تلاش كرد.
سردار شهسواری با تاكید بر نقش محوری مساجد در مقابله با انواع توطئه های دشمنان اضافه كرد: مساجد سنگر دفاع در برابر توطئه های مختلف دشمنان از جمله اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بوده و باید در راستای توسعه روز افزون مساجد در تمام عرصه ها تلاش و جایگاه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن را نمایان كرد.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی استانی در شمال غرب كشور با بیش از سه میلیون نفر جمعیت است.
7125/2093