۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
کد خبر 83008542
۰ نفر
2 خبر كوتاه از شهرستان بیجار

سنندج - ایرنا- برگزاری همایش ائمه جمعه و جماعت، هیات امنای مساجد و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج در مسجد الحسین(ع) شهر بیجار و برگزاری نماز و دعای عرفه از جمله 2 خبر كوتاه این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جماعت مسجد فاطمیه(س) روز سه شنبه در این همایش اظهار داشت: مساجد سنگر اتحاد، همدلی و همزبانی مردم و مسئولان است و نباید از نقش مساجد در كاهش مشكلات اجتماعی و اقتصادی جامعه غافل شد.
حجت الاسلام ذبیح میرزایی افزود: تفكر ایجاد نظام انقلاب اسلامی در ایران و قیام علیه نظام طاغوت، ابتدا در مساجد شكل یافت و با حضور مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد.
وی افزود: روحانیون در دوران دفاع مقدس هم با مشاركت در جنگ و جهاد، مردم را نیز به دفاع از كشور و جهاد در راه خدا تشویق می كردند و این تاثیر همواره در اسلام وجود داشته است.
حجت الاسلام میرزایی با بیان اینكه دشمن امروز به جنگ فرهنگی و روانی علیه مردم به میدان آمده است، گفت: دشمن از فرهنگ مسجد محوری و عاشورایی مردم هراس دارد و در كنار آن می داند فریضه امر به معروف و نهی از منكر حافظ فرهنگ اسلامی است بر این اساس دشمنان به دنبال كمرنگ كردن ارزش های انقلاب اسلام از جامعه اسلامی ایران هستند.

**مراسم نماز و دعای عرفه در بیجار و پیرتاج برگزار شد
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار گفت: نماز و دعای عرفه در 2 نقطه شهرستان، شهر بیجار و شهر پیرتاج برگزار شد
حجت الاسلام جلیل مختاری نیا روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: آیین معنوی نماز و دعای عرفه با همكاری هیات قمربنی هاشم در مسجد حضرت ابوالفضل در شهر بیجار و هم زمان با همكاری هیات امنای آستان مقدس امامزادگان عبدالله، اسماعیل و محمد (علیهم الاسلام) شهر پیرتاج با سخنرانی علما و نوای دلنشین ذاكرین و مداحان در شهرستان برگزار شد.
وی اضافه كرد: برپایی چنین مراسمی می تواند طلیعه ای مناسب و پرمحتوا برای آمادگی و حضور قلبی در برنامه های محرم امسال باشد.
نهم ذی الحجه روزی است كه هزاران مسلمان مشرف شده به حج تمتع با وقوف در ˈعرفاتˈ به دعا و نیایش می پردازند و روح و جان را جلا و صفا می بخشند.
در آموزه های دینی ˈشب قدر و روز عرفهˈ، روزهای ویژه دعا هستند و پروردگار به استجابت دعای بندگان در آنها وعده داده است.
برای این روز اعمالی ذكر شده است كه غسل و زیارت امام حسین (ع) از هزار حج و هزار عمره و جهاد بالاتر است.
همچنین خواندن دو ركعت نماز بعد از نماز عصر و پیش از مشغول شدن به خواندن دعای عرفه در زیر آسمان و اعتراف به گناهان در نزد حق تعالی از جمله اعمال مستحبی این روز بزرگ است.
مناطق شهری و روستایی شهرستان بیجار 245 مسجد دارد و در كردستان حدود 2 هزار مسجد احداث شده است و به لحاظ تعداد مساجد از استان برتر كشور محسوب می شود.
شهرستان بیجار در 142 كیلومتری سنندج مركز استان كردستان واقع شده است.
7350/ 3020