امنيت نوار مرزي گيلان حاصل وحدت مرزبانان و مرزنشينان است

آستارا - ايرنا - رئيس واحد عقيدتي سياسي مرزباني گيلان گفت: امنيت خوب و پايداري در سايه همدلي و وحدت مرزبانان و مرزنشينان در نوار مرزي اين استان حاكم است و بايد اين تعامل و اقتدار تداوم يابد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام سيد هاشم حسيني روز سه شنبه در نشست مرزبانان آستارا افزود: عزت و امنيت ايران، الگويي براي كشورهاي منطقه است و هرجا ضرورت حضور، كنترل و رصد احساس شود، مرزبانان در كنار ديگر نيروهاي مسلح با اقتدار، آگاهي و اقدام به موقع از تماميت نظام دفاع مي كنند.
وي ادامه داد: توجه فرماندهان مرزباني به فعاليت هاي فرهنگي و مذهبي موجب شده نيروهاي رزم آور، ايثارگر و دلداده اي در مرزهاي كشور حضور داشته باشند.
حسيني گفت: جلسه هاي انس با قرآن، ترجمه، مفاهيم كلام وحي براي كاركنان، خانواده هاي مرزبانان و كاركنان وظيفه به طور منظم در طول سال برگزار مي شود و كاركنان مرزباني بايد از بصيرت بالا و قدرت تحليل برخوردار باشند.
سرهنگ نوذر مرادي فرمانده هنگ مرزي آستارا نيز در اين نشست گفت: ماموريت هاي مرزباني در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، صيد غير مجاز و قاچاق چوب با جديت در اين شهرستان ادامه دارد.
وي ادامه داد: كالاهاي قاچاق هنگام ورود از استان هاي همجوار به آستارا و استان گيلان با هوشياري مرزبانانان كشف مي شود و با توجه به انسداد مرزي و مشاركت مرزنشينان، قاچاق خاصي در مرز ايران با جمهوري آذربايجان مشاهده نمي شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و با جمهوري آذربايجان 38كيلومتر مرز خشكي و 15كيلومتر مرز آبي دارد.
7105 / 7124/2007