توسعه طرح سالمسازي دريا در آستارا عامل جذب گردشگر است

آستارا - ايرنا - شهردار آستارا گفت: توسعه طرح سالمسازي دريا در نوار ساحلي اين شهر، زمينه جذب و ماندگاري گردشگران را فراهم كرده است.

جواد معيتي روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: طرح سالمسازي سفير اميد آستارا به مساحت حدود 13 هكتار راه اندازي شده و براي توسعه و تجهيز شناگاه هاي آن، تاكنون اعتبار دولتي اختصاص نيافته است.
وي با اشاره به اينكه طرح توسعه و تجهيز شناگاه هاي اين طرح، 70 درصد پيشرفت فيزيكي دارد، افزود : شهرداري آستارا تاكنون 30 ميليارد ريال براي آن هزينه كرده است و تا پايان سال جاري تكميل خواهد شد.
وي ادامه داد: شايعه واگذاري بدون آگهي مزايده طرح ساحلي به بخش خصوصي صحت ندارد و اين طرح به صورت قانوني و پس از برگزاري آگهي مزايده با قراردادي يك ساله به بخش خصوصي واگذار شده است.
معيتي گفت: برگزاري برنامه هاي فرهنگي در قالب جشنواره اقوام گيلان در روزهاي پنجشنبه در ساحل سفير اميد مورد استقبال گردشگران و شهروندان قرار گرفته و زمينه توليد نشاط اجتماعي را فراهم كرده است.
وي بيان كرد: تالاب استيل، پارك جنگلي بي بي يانلو و نوار ساحلي آستارا مورد توجه گردشگران تابستاني قرار مي گيرد و توسعه آنها با برنامه ريزي جامع پيگيري مي شود.
شهردار آستارا از تعريض پل تله سيفي به عنوان قديمي ترين پل اين شهر عنوان و تصريح كرد: تعريض اين پل با هدف كاهش بار ترافيك خيابان امام و با اعتباري بالغ بر 15 ميليارد ريال آغاز شده است.
معيتي افزود: عرض اين پل 10 متر است و هفت متر آن براي تردد خودرو و سه متر براي تردد عابران پياده در نظر گرفته شده است و در دهه فجر امسال به بهره برداري خواهد رسيد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و سه طرح سالمسازي در ساحل درياي خزر در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و جزو 20 شهر گردشگرپذير ايران است.
7105 / 7124 /6030