۲۹ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۵۵
کد خبر: 83007609
۰ نفر
8 هكتار از مراتع شيروان در آتش سوخت

بجنورد- ايرنا- رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شيروان گفت: 8 هكتار از مراتع چشمه سبز ارتفاعات شاه جهان اين شهرستان دوشنبه شب در آتش سوخت.

هادي جواهري در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: با حضور به موقع نيروهاي يگان حفاظت منابع طبيعي شيروان، حريق پس از2ساعت مهار شد.
وي با بيان اينكه هم اكنون علت حادثه در دست بررسي است گفت: وقوع آتش سوزي در مراتع و طبيعت هر ساله سطح گسترده اي از جنگل ها و مراتع را تخريب مي كند كه باعث خسارت به طبيعت مي شود.
جواهري افزود: مراتع و جنگل ها سرمايه هاي عظيم ملي هستند كه هر فرد به نوبه خود در حفظ و حراست از آن ها و همچنين جلوگيري از تخريب و خسارت هاي ناشي از حوادث وقوع آتش در دل طبيعت نقش مهم دارد.
رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شيروان گفت: مراتع و عرصه هاي طبيعي و پوشش گياهي در اقتصاد و توسعه پايدار هر منطقه نقش اثر گذار دارد.
به گزارش ايرنا، از ابتداي امسال تاكنون بويژه در فصل گرمان شاهد آتش سوزي هاي گسترده در سطح جنگل ها و بيشه زارهاي شهرستان هاي مانه و سملقان، اسفراين، گرمه و جاجرم بوديم كه به گفته مسئولان بيش از 90 درصد آن عوامل انساني بوده است.
شهرستان شيروان 400 هزار هكتار گستره دارد كه 290 هزار هكتار آن به صورت منابع طبيعي تجديد شونده و 110 هزار هكتار مستثنيات قانوني اشخاص شامل زمين هاي زراعي، باغي، جاده و محدوده روستاها و شهرها است.
7186/ 6042