دايرة المعارف رديف آوازي ايران توسط استاد اهري تاليف شد

تبريز - ايرنا - ماهنامه «شيور ارسباران» در آخرين شماره خود نوشت: اولين دايرة المعارف فرهنگ نامه آواز ايراني با نام «نهفت» توسط يك استاد موسيقي ارسباراني چاپ شد.

به نوشته اين نشريه، ميرعبدالله وطن دوست از اساتيد مبرز و باسابقه موسيقي سنتي در گفت و گو با شيور ارسباران گفت: دايرة المعارف فرهنگ نامه آواز ايراني اولين دايرة المعارف جامع و فاخر در حوزه موسيقي و آواز ايراني است كه به جهت محتوي بديع و اختصاصي در نوع خود بي نظير است.
وي افزود: اين كتاب در 1500 صفحه در قالب 13 فصل شامل 7 دستگاه، 5 آواز و كرد بيات به زيور طبع آراسته شده است.
استاد موسيقي ايراني گفت: اين دايرة المعارف تنها مرجعي مستند و مطمئن براي بهره مندي هنرمندان مي باشد كه براي غناي آن از 250 كتاب و مطالب و نظرات بيش از 40 استاد مبرز در سطح ملي و بين المللي استفاده شده است.
وطن دوست افزود: در قسمت ديگر اين كتاب بيش از 200 تصوير اختصاصي ناب از هنرمندان موسيقي ايران براي اولين بار منتشر مي شود و در قسمت پيوست نيز مكاتب آوازي ايران شامل اصفهان، تهران، تبريز، مكتب تعزيه از زمان قاجار تا الان توسط اساتيد تشريح شده است.
مولف اولين دايرة المعارف رديف آوازي ايراني يادآور شد: اين اثر علاوه بر مجموعه 1500 صفحه اي، سه دي وي دي شامل بيش از 13 هزار شعر منتخب با اسامي گوشه، دستگاه ،مايه ها و 6 هزار و 234 فايل صوتي از خوانندگان آواز ايراني را در دسترس قرار مي دهد.
6132/518