ستاد اربعين آستارا براي پذيرش 12 هزار زائر خارجي آماده است

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا از آمادگي ستاد اربعين اين شهرستان براي استقبال و پذيرايي از 12 هزار زائر خارجي خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي فرمانداري آستارا حاكي است؛ يونس رنجكش در سومين جلسه ستاد اربعين حسيني در فرمانداري آستارا گفت: براي پشتيباني از زائران خارجي اربعين حسيني در آستارا، كميته هاي هفت گانه و كارگروه هاي مختلف تشكيل شده است.
وي افزود: حضور زائران خارجي اربعين حسيني در آستارا آثار بسياري به ويژه در انتقال فرهنگ ايراني دارد و مردم آستارا به دليل حضور در مرز، به گردشگران خارجي تاثير فرهنگي و اجتماعي مي گذارند.
وي ادامه داد: تهيه كتابچه هاي معرفي جاذبه هاي گردشگري و پشتيباني شهرداري براي پذيرايي و اسكان موقت زائران بايد با ظرافت خاصي انجام شود.
رنجكش با تقدير از اقدامات سال گذشته ستاد اربعين آستارا از مديران دستگاه‌هاي اجرايي خواست، امسال از مشاركت هاي مردمي نيز استفاده كنند.
فرماندار آستارا يادآور شد: در سال گذشته حدود 9 هزار زائر از چهار كشور خارجي از آستارا به ايران وارد و به عراق عازم شده بودند و بايد با توجه به سياست هاي كلان نظام و منافع ملي، با خدمات مناسب زمينه‌ حضور گردشگران مذهبي را در آستارا و گيلان فراهم كنيم.
همايش پياده روي اربعين حسيني همه ساله در آستانه چهلمين روز شهادت امام حسين (ع)، با حركت ميليون ها نفر از كشورهاي مسلمان براي زيارت تربت پاك آن امام همام، در كربلاي معلي برگزار مي شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت، در شمال غربي استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد ايران است و سالانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از مرز آن تردد مي كنند.
7105 / 7124 /6030