شركت های بیمه خدمات خود را با قانون منطقه آزاد هماهنگ كنند

قشم - ایرنا - مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم گفت: شركت های بیمه برای فعالیت در این منطقه باید به قوانین منطقه های آزاد توجه داشته باشند و بر اساس شرایط و وضعیت این مناطق به ارائه خدمات بیمه بپردازند.

به گزارش ایرنا، امیر سلكی روز دوشنبه در نشست با رییس بیمه ایران معین شعبه قشم افزود: شعبه های نمایندگی بیمه ها در جزیره باید برای پرداخت خسارت مستقل باشند.
وی ادامه داد: بیمه شدگان همه شرایط بیمه نامه را مطالعه كنند و بیمه گر نیز در وضعیت اقتصادی فعلی ساده ترین خدمات را به فعالان اقتصادی ارائه دهد.
مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تأكید كرد: فعالان اقتصادی از شركت هایی خدمات دریافت كنند كه مجوزهای لازم برای ایجاد شعبه های بیمه در منطقه آزاد را كسب كرده باشند.
سلكی افزود: مالكان و مدیران مجتمع‌ها، سازه‌ها و ساختمان های خود را زیر پوشش حداكثری بیمه و به ویژه بیمه آتش سوزی قرار دهند.

** پرداخت بیش از 10 میلیارد ریال خسارت آتش‌سوزی بازار درگهان
رییس بیمه ایران معین شعبه قشم نیز در این نشست با اشاره به آتش سوزی بازار قدیم درگهان در خردادماه امسال گفت: 10 میلیارد و 700 میلیون ریال خسارت به 21 غرفه بازار قدیم درگهان قشم به دلیل آتش سوزی پرداخت شد.
عاشور ذاكری افزود: 21 غرفه از واحدهای خسارت دیده تحت پوشش بیمه ایران معین بودند كه توسط شعبه قشم خسارت آنان پرداخت شد.
وی ادامه داد: همچنین سه سال متوالی است كه به بازار قدیم قشم خسارت ناشی از سیل پرداخت می شود كه این اتفاق باعث افزایش رضایتمندی اصناف شده است.
رییس بیمه ایران معین شعبه قشم تصریح كرد: فعالان اقتصادی برای جبران هزینه ‌های ناشی از حوادث غیر مترقبه سعی كنند بیمه های حداكثری را انتخاب و به بیمه به عنوان یك سرمایه گذاری توجه كنند.
وی ادامه داد: همچنین بیمه شدگان می توانند با افزایش سرمایه خود، الحاقیه بیمه نامه را نیز دریافت كنند تا در هنگام بروز حادثه، بیمه گر بیشترین خدمات را ارائه دهد.
ذاكری اظهار داشت: صنعت بیمه در ایران به ویژه در جزیره قشم مظلوم واقع شده است كه از نبود اشراف كامل به قوانین بیمه ناشی می شود.
در پایان این نشست مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم از رییس بیمه ایران معین شعبه این شهرستان به دلیل خدمات ارائه شده به فعالان اقتصادی این منطقه تقدیر كرد.
بیمه ایران معین، نماینده شركت بیمه ایران در مناطق آزاد كشور است تا بتواند با توجه به قوانین مناطق آزاد به فعالان اقتصادی خدمات ارائه دهد.
این شركت در حال حاضر بزرگترین شركت بیمه‌ گر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی كشور است. بیمه ایران معین رتبه نخست توانگری مالی در میان 29 شركت بیمه ‌ای موجود را دارد و جزو چهار شركت بیمه ‌ای است كه از توانایی صدور بیمه اتكایی بهره‌ مند است.
15 هزار فعال اقتصادی در قشم در حال فعالیت هستند.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود یكهزار و 628 كیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت درجنوب استان هرمزگان قرار دارد.
7500

سرخط اخبار استان‌ها