ضريب نفوذ گاز طبيعي در خراسان شمالي به 97 درصد رسيد

بجنورد- ايرنا- مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي با اشاره به اقدامات انجام شده در زمينه گازرساني گفت: ضريب نفوذ گاز طبيعي در استان به 97 درصد رسيده است.

به گزارش ايرنا، حسن رضا ميربلوكي روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ضريب نفوذ گاز طبيعي در استان از 49 درصد در ابتداي تشكيل دولت يازدهم به 81 درصد در ابتداي تشكيل دولت دوازدهم رسيد كه اكنون اين شاخص در استان به 97 درصد ارتقا يافته است.
وي با اشاره به اينكه اكنون تمام شهرهاي استان در 22 نقطه، گازرساني شده است گفت: تعداد روستاهاي گازدار استان از 36 روستا در ابتداي تشكيل استان و 290 روستا در ابتداي تشكيل دولت يازدهم، اكنون به 725 روستا رسيده است.

* 74 پروژه گازرساني در استان افتتاح مي شود
مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به پروژه هاي قابل افتتاح در هفته دولت اظهار داشت: بهره برداري از 74 پروژه گازرساني با 385 ميليارد ريال اعتبار در استان بزودي آغاز مي شود.
وي تصريح كرد: گازرساني به 55 روستا، سه شهرك صنعتي و 14 واحد عمده و صنعتي از جمله پروژه هاي قابل افتتاح در هفته دولت امسال است.
ميربلوكي افزود: هفته دولت امسال گازرساني به شهرك صنعتي سيساب در بجنورد، شهرك صنعتي عباس آباد در اسفراين و شهرك صنعتي محمدزاده در گرمه به بهره برداري مي رسد.
وي خاطرنشان كرد: براي گازرساني به پروژه هاي شهرك هاي صنعتي چهار ميليارد و 400 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.
ميربلوكي خاطرنشان كرد: براي گازرساني به 55 روستاي استان، 410 كيلومتر شبكه اجرا شده و با بهره برداري از اين پروژه ها، هفت هزار و 217 خانوار از مزاياي آن برخوردار مي شوند.
مديرعامل شركت گاز خراسان شمالي با بيان اينكه براي گازرساني به اين تعداد روستا، 322 ميليارد و 627 ميليون ريال اعتبار صرف شده است تصريح كرد: اين پروژه ها در شهرستان هاي بجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، شيروان، فاروج و جاجرم آماده بهره برداري شده است.
شركت گاز خراسان شمالي بيش از 288 هزار مشترك دارد.
7185/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها