۲۸ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۰۷
کد خبر: 83006112
۰ نفر
فرهنگ ايثار به جوانان منتقل شود

تهران- ايرنا- رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران تاكيد كرد: نسل جوان كشور شرايط دفاع مقدس را درك نكرده‌ اند و بايد با روش‌ هاي متنوع و خلاقانه ارزش ‌ها و فرهنگ ايثار در آن دوران به اين نسل و نسل‌ هاي بعدي منتقل شود.

به گزارش ايرنا از بنياد شهيد و امور ايثارگران، حجت ‌الاسلام‌ و المسلمين سيدمحمدعلي شهيدي روز يكشنبه در ديدار با جمعي از فرزندان شاهد و ايثارگر شاغل در وزارت راه و شهرسازي گفت: اين فرهنگ كه همان فرهنگ عاشورا و امام حسين (ع) است، باعث پيروزي و تداوم انقلاب اسلامي است. در همين راستا شوراي عالي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت به رياست رئيس جمهوري تشكيل شد و دبيرخانه آن نيز ايجاد شده و مشغول به فعاليت است.
وي تصريح كرد: بنياد شهيد در سال 1358 با فرمان امام خميني (ره) براي رسيدگي به امور شهداي پيش و حين انقلاب اسلامي تاسيس شد و فعاليت‌هاي بنياد طبق اساسنامه حول دو ركن اساسي خدمات‌ رساني معيشتي و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت تعريف شد.
شهيدي افزود: پس از وقوع جنگ تحميلي و سال ‌هاي پس از آن، تعداد شهدا و ايثارگران افزايش بسيار زيادي يافت و امروز حدود 230 هزار شهيد، 570 هزار جانباز و 43 هزار آزاده زير پوشش بنيادشهيد قرار دارند كه با جمع خانواده‌ هاي آنان تعداد افراد تحت پوشش بنياد به بيش از سه ميليون و 300 هزار نفر افزايش يافته است و رسيدگي به امور اين جامعه گسترده به طور قطع سختي‌ هاي خاص خود را دارد.
نماينده ولي فقيه در بنياد شهيد با اشاره به اهميت ديدار و تعامل با ايثارگران و تشكل ‌هاي ايثارگري گفت: از ابتداي حضور در بنيادشهيد ديدارهاي مستمري با ايثارگران و تشكل‌ هاي ايثارگري داشته ام كه بر اساس نظرات و دغدغه‌ هاي آنان برنامه ‌هايي براي رسيدگي به مسائل تهيه كرديم. همچنين در رابطه با مسائل فرهنگي آسيب‌شناسي‌هايي را صورت داديم كه نتيجه آن لزوم افزايش فعاليت‌هاي فرهنگي و ترويجي را در زمينه فرهنگ ايثار و شهادت نشان مي‌داد.
اسلام كريمي مديركل دفتر دانش ‌پژوهان و تشكل‌ هاي شاهد و ايثارگر نيز در اين جلسه با اشاره به دستور رياست بنيادشهيد براي رسيدگي به مسائل و مشكلات ايثارگران شاغل در دستگاه ‌ها گفت: در همين راستا شورا و كميته اي براي پيگيري مشكلات ايثارگران دستگاه ها تشكيل شده است.
وي افزود: پس از برگزاري جلسات اوليه با حضور اعضاي كميته و ايثارگران شاغل در هر دستگاه، موضوعات مطرح شده با حضور مسئولان در بنيادشهيد بررسي مي شود. تاكنون جلساتي با ايثارگران شاغل در بانك ملت، وزارت مسكن و شهرسازي و شهرداري تهران برگزار شده است.
اجتمام* 7268*1834