۲۸ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۶
کد خبر: 83005854
۰ نفر
سوگواري شهادت امام باقر (ع) در آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) با برگزاري مجلس وعظ و مرثيه با حضور شيعيان ايران و جمهوري آذربايجان در مسجد ميرزاي آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مسئول عقيدتي سياسي هنگ مرزي آستارا در اين آئين گفت: علم و معنويت امام باقر (ع) از برجسته ترين ويژگي هاي آن امام بزرگوار بود و مسلمانان بايد راه و روش زندگاني او را براي خود الگو قرار دهند.
حجت الاسلام ابوالفضل عبدالسلامي افزود: سخاوت و بخشندگي امام باقر (ع) در ميان عام و خاص آشكار بود و به فضل، كرم و احسان نزد مردم شهرت داشت و ياد و نام آن بزرگوار همچنان در روح و جان ما زنده است.
وي بيان كرد: دشمنان در ايجاد توطئه و انحراف مسلمانان از راه خدا و اهل بيت (ع) ناكام مانده اند و رسوخ محبت و عشق اهل بيت (ع) در جان و قلب مسلمانان، مانع برنامه هاي انحرافي دشمن مي شود.
وي ادامه داد: دوران 19 ساله امامت باقر (ع) در بيداري مردم و ترويج دين اسلام موثر بود و آن حضرت، مسلمانان را به انجام واجبات دين دعوت مي فرمود و سعادت دنيوي، اخروي و موفقيت مسلمانان را در توجه به معنويات مي دانست.
محمد باقر(ع) پنجمين امام شيعيان در اول ماه رجب 57 هجري قمري در مدينه متولد و امامت او در سال 95 هجري قمري آغاز شد و تا سال 114 به مدت 19سال و چند ماه ادامه داشت و در هفتم ذيحجه 114هجري قمري در 57 سالگي در زادگاه خود به دستور هشام بن عبدالملك مسموم و شهيد شد.

** هفتمين كتاب شاعر جوان آستارا نقد و بررسي شد
كتاب آچمز هفتمين كتاب داوود ملك زاده شاعر جوان آستارا با حضور اصحاب فرهنگ و هنر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان نقد و بررسي شد.
شاپور تشريني رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا روز يكشنبه در حاشيه اين آئين به خبرنگار ايرنا گفت: جلسات نقد و بررسي كتاب نويسندگان و شاعران آستارا با همكاري انجمن هاي هنري براي تقويت آثار ادبي موثر است.
وي بيان كرد: هر ماه يك اثر از شاعران و نويسندگان آستارا نقد مي شود و انتشار مجموعه شعر شاعران اين شهرستان، نويدبخش روزهاي درخشان فرهنگ و هنر است.
ملك زاده متولد 1361 مدرس دانشگاه و دانشجوي دكتراي زبان و ادبيات فارسي است و مجموعه هاي شعر جوان آستارا در سال 1384، تهران براي شعر شدن شهر كوچكي است در سال 1386، دو واو در سال 1389، آستارا تنها بندر بي كشتي در سال 1392، اين زندگي پيامكي را درياب در سال 1394، گزنه هاي گردنه در سال 1395 و آچمز در سال 1397 از آثار اوست.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و سالانه به طور ميانگين 10 كتاب در موضوعات مختلف در اين شهرستان منتشر مي شود.
7105 / 7124 /6030