۲۸ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۲
کد خبر: 83005846
۰ نفر
جوانفكر آزاد شد

تهران- ایرنا- علی‌اكبر جوانفكر، مشاور رسانه ای احمدی نژاد كه صبح امروز با حكم جلب ماموران بازداشت شده بود، آزاد شد.

مهران عبدالله‌پور وكیل مدافع جوانفكر روز یكشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی ایرنا اظهار داشت: موكلم به خاطر جریمه‌ای كه 2 یا سه سال پیش بابت اتهام نشر اكاذیب شده بود، صبح امروز توسط ماموران بازداشت شد.
وی اضافه كرد: در آن پرونده جوانفكر به پرداخت 4.5 میلیون تومان جزای نقدی محكوم شده بود و چون توانایی پرداخت نداشت، درخواست اعسار داده بود و با درخواست وی نیز مخالفت نشده بود.
وكیل مدافع مشاور رسانه ای رئیس جمهوری اسبق گفت: « با پرداخت این مبلغ از سوی دوستان و آشنایان، جوانفكر دقایقی پیش از بازداشت آزاد شد».
علی اكبر جوانفكر از سال 84 تا 92 در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد و پس از آن مشاور رسانه ای رئیس جمهوری وقت بود.
اول دی سال 1396 با نظر رئیس دادگاه كیفری ١٠٥٨ كاركنان دولت، جوانفكر به اتهام توهین به دادستان تهران به شش ماه حبس تعزیری و همچنین به اتهام نشر اكاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به پرداخت 4 میلیون تومان جزای نقدی محكوم شد.
جوانفكر ۲۹ آبان ۱۳۹۰، به دلیل چاپ مطالب خلاف موازین اسلامی به ۶ ماه حبس و به اتهام انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی به ۶ ماه دیگر و در مجموع به یك سال زندان و همچنین سه سال محرومیت از فعالیت‌های مطبوعاتی محكوم شد.
از دیگر دلایل محكومیت جوانفكر، مصاحبه او با روزنامه اعتماد درباره عملكرد قوه قضائیه و سخنان دادستان كل كشور و توهین به حجاب اسلامی در ویژه نامه خاتون اعلام شده است.
اجتمام *ع ی* 3063