۲۸ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۴
کد خبر: 83005832
۰ نفر
فرودگاه جهرم در حال توسعه و تقويت است

شيراز- ايرنا- نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي گفت: فرودگاه جهرم از نظر وسعت دادن باند، افزايش زمين هاي تحت مالكيت، ساخت پايانه، شمار پروازها و سامانه ‌هاي ناوبري در حال توسعه و تقويت است.

محمدرضا رضايي يكشنبه در نشستي خبري گفت: تمام هدف ما برقرار پرواز روزانه در اين فرودگاه است كه براي محقق شدن آن نياز به تقويت سيستم ناوبري هوايي(هدايت هواپيما) است كه به زودي در فرودگاه جهرم مستقر خواهد شد.
وي با اشاره جاي ‌گذاري اخير كابل فيبرنوري براي فرودگاه جهرم افزود: كابل‌هاي برق دستگاه‌هاي كمك‌ ناوبري و پايانه مسافري فرودگاه جهرم تعويض شده و كابل برق دكل نوري نيز با هزينه‌اي بالغ بر 820ميليون ريال از محل اعتبارات شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران اجرا شده است.
رئيس كميسسون عمران مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه پايانه كنوني فرودگاه جهرم كوچك است گفت: پايانه جديد به مساحت 1500 متر مربع در حال ساخت است و ٧ ميليارد تومان اعتبار براي ساخت پايانه فرودگاه جهرم تأمين شده است كه با استقرار پيمانكار، مراحل عمراني آن شروع شده و تا 15ماه ديگر به بهره‌ برداري مي‌رسد.
رضايي گفت: با رفع معارض، هشتاد هكتار از زمين هاي بدون استفاده در حوزه دانشگاه آزاد اسلامي جهرم به فرودگاه جهرم اضافه شده و مراحل نهايي اداري آن تا يكي دوماه آينده به پايان مي‌رسد.
وي اضافه كرد: اين اراضي به باند فرودگاه جهرم اضافه مي‌شود تا هواپيماهاي پهن‌ پيكر بتوانند در اين باند بنشينند و برخيزند.
نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: نيروي انساني كه به عنوان پرسنل فرودگاه جهرم استخدام شده‌اند و هم‌ اكنون در شهرهاي همجوار و فرودگاه‌هاي ديگر مشغول به خدمتند نيز بايد به فرودگاه جهرم بازگردند.
وي با بيان اينكه هم اكنون شهرستان جهرم يك پرواز داخلي جهرم به تهران دارد كه با استقبال خوب مردم روبه‌ رو شده است، ابراز كرد: در تلاشيم كه تا پايان شهريورماه پروازهاي ديگر نيز در فرودگاه جهرم برقرار شود.
رضايي اظهار داشت: طبق توافقي كه با هواپيمايي پارس‌‌اير انجام شده خطوط هوايي فرودگاه جهرم افزايش مي‌يابد و علاوه بر افزايش ساعات پرواز، خط هوايي جهرم - تهران، پروازهاي جهرم به نجف اشرف و مشهد مقدس نيز به ليست پروازهاي اين فرودگاه اضافه مي‌شود.
به گفته وي اگر قرارداد با پارس ‌اير در اين زمينه به هردليلي منعقد نشد، هواپيمايي اي‌ تي ‌‌آر جايگزين آن خواهد شد.
وسعت فرودگاه جهرم كه در سال 1348 تاسيس شد 124هكتار است كه براساس توافق هاي صورت گرفته ده ها هكتار ديگر به آن افزوده مي شود‌.
جهرم در 193 كيلومتري جنوب شرقي شيراز است.
ف ت / 1876

سرخط اخبار استان‌ها