۲۷ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۲۳:۲۳
کد خبر: 83005286
۰ نفر
چلسی شهرآورد لندن را فتح كرد

تهران-ایرنا- تیم فوتبال چلسی در ادامه رقابت های هفته دوم لیگ برتر انگلیس شنبه شب تیم آرسنال را در شهرآورد لندن شكست داد و شش امتیازی شد.

به گزارش ایرنا؛ در حساس ترین دیدار این هفته كه در ورزشگاه «استمفورد بریج» شهر لندن برگزار شد، شاگردان «مائوریتسیو ساری» در تیم چلسی با نتیجه 3 بر 2 از سد شاگردان «اونای امری» در تیم آرسنال را از پیش رو برداشته و شش امتیازی شدند.
ابتدا «پدرو رودریگز» در دقیقه 9 و «آلوارو موراتا» در دقیقه 20 برای تیم چلسی گلزنی كردند و با گل های «میختاریان» در دقیقه 37 و «آلكس آیوبی» در دقیقه 41 دروازه تیم آبی های لندن باز و این بازی به تساوی كشیده شد اما این پایان این دیدار زیبا و تماشایی نبود و «ماركوس آلونسو» در دقیقه 81 یك بار دیگر برای تیم چلسی گلزنی و سه امتیاز این دیدار را به حساب تیمش گذاشت.
تیم چلسی با كسب هر سه امتیاز این دیدار 6 امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل مناسب تر نسبت به تیم های تاتنهام و بورنموث به تنهایی در صدر جدول رده بندی این رقابت ها ایستاد.
تیم آرسنال نیز بدون امتیاز در رده های پایینی این جدول قرار دارد.
شاگردان ساری نیمه نخست را توفانی آغاز كرده و خیلی زود هم به گل رسیدند. در ادامه و درحالی كه بازیكنان تیم آرسنال در شوك گل دریافتی بودند یك بار دیگر بازیكنان تیم چلسی گل دوم را درون دروازه «پیتر چك» سنگربان تیم آرسنال جای داده و اختلاف را به دو گل افزایش دادند.
در نقطه مقابل این دیدار زیبا بازیكنان تیم آرسنال پراشتباه بازی كرده و دو موقعیت صد درصد گل را از دست دادند اولی را میختاریان و دومی را اوبامیانگ در محوطه جریمه با بی دقتی به خارج از زمین فرستادند.
اما این پایان كار نیمه نخست نبود و تیم آرسنال با برتری در اختیار داشتن توپ و میدان تیم برتر میدان بوده و توانستند گل های خورده را جبران كنند.
البته در دقایق پایانی نیمه نخست یك بار دیگر میختاریان در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما باز هم در زدن ضربه آخر كم دقتی كرد و توپ را درحالی از بالای دروازه به بیرون فرستاد كه در درون محوطه جریمه چلسی مدافعی مزاحم او نبود.
نیمه دوم با شروع خوب بازیكنان تیم چلسی آغاز شد در ادامه بازیكنان تیم آرسنال با تصاحب توپ تیم برتر میدان شدند اما تیمی موفق به گلزنی نشد.
«پیتر چك» سنگربان تیم آرسنال در نیمه دوم چندین بار مانع از گلزنی بازیكنان تیم حریف شد و درحالی كه بازی می رفت با همان نتیجه تساوی به پایان برسد تیم چلسی گل سوم را به ثمر رساند و فاتح شهرآورد لندن شد.
تركیب چلسی:
كپا، آسپلیكوئتا، رودیگر، داوید لوییز، الونسو، جورجینیو، كانته، باركلی، ویلیان، پدرو و موراتا.
تركیب آرسنال:
پیتر چك، بیرین، سوكراتیس، مصطفی، مونرئال، گوندونزی، ژاكا، آیوبی، اوزیل، میخیتاریان و اوبامیانگ.
در سایر دیدارهای همزمان امروز(شنبه) این نتایج به دست آمد:
اورتون 2- ساوتهمپتون یك
لستر سیتی 2 – ولورهمپتون صفر
تاتنهام 3 – فولهام یك
وستهام یك – بورنموث 2
پیش از این و در دیدار نخستین هفته دوم تیم كاردیف میزبان تیم نیوكاسل بود و این تیم را با نتیجه تساوی بدون گل متوقف كرد.
شبك **ورزشی **9144**1392

سرخط اخبار ورزش