لایحه شفافیت و تعارض منافع شهریور به مجلس می رود

تهران- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری گفت: عزم دولت در مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت جدی است و در این راستا لایحه شفافیت و تعارض منافع شهریور از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

اسحاق جهانگیری عصر شنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی ایرنا با بیان اینكه این دو لایحه بسیار سرمایه ساز است، افزود: لایحه شفافیت و تعارض منافع در كنار دولت الكترونیك و قانون دسترسی آزاد به اطلاعات می تواند زمینه جدی برای مبارزه با فساد را به وجود آورد و از سوی دیگر اعتماد اجتماعی را بازسازی كند.
وی اظهار داشت: كار بسیار سنگین و دقیقی برای تهیه این لوایح انجام شده است همچنین لوایح تهیه شده برای اعلام نظر به اطلاع عموم رسیده، تا نخبگان و صاحبنظران درباره آنها اظهار نظر كنند و مراحل نهایی را در كمیسیون های دولت طی می كند.
معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان كرد: عزم دولت در برخورد با مفاسد اقتصادی جدی است و اقدامات پیشگیرانه و فعالیت هایی كه برای مبارزه با فساد انجام داده است، قابل توجه است.
وی اظهارداشت: آیین نامه های اجرای قانون دسترسی آزاد به اطلاعات كه از سوی دولت تهیه و در مجلس شورای اسلامی تصویب شده، در حال اجرا است.
جهانگیری افزود: در كنار همه اینها دولت همیشه از نقد منصفانه صاحبنظران استقبال می كند، نقد به ما كمك می كند تا اگر در مسیری اشتباه كردیم، اصلاح كنیم خصوصا اگر منتقدان، صاحبنظر و مطلع باشند، باید دستشان را بوسید و حتما دولت از نقد افراد صاحبنظر استقبال می كند.
وی درباره نقش رسانه ها در مبارزه با فساد گفت: وقتی موفق می شویم كه رسانه ها به عنوان چشم نظاره گر، بتوانند نقد كنند و واقعیت های جامعه را منعكس كنند.
اجتمام *٣٢٢٩ * 3063

سرخط اخبار جامعه