6 مدرسه «ايران من» در آذربايجان شرقي بهره‌برداري شد

تبريز - ايرنا - شش مدرسه ساخته شده از سوي پويش «ايران من» در روستاهاي «نمنق»، «اروج»، «نظركندي»، «كرداحمد»، «پهناور» و «دليقيز» در استان آذربايجان شرقي به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومي پويش «ايران من»، پدرام سلطاني نايب رئيس اتاق ايران در مراسم افتتاح اين مدارس كه با حضور مسئولان آموزش ‌و پرورش استان آذربايجان شرقي، مسئولان سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس، اهالي و دانش‌آموزان برگزار شد، گفت: با وجود تلاش‌هاي دولت در راستاي رفع شكاف عدالتي در سيستم آموزشي، موانعي همچون وسعت كشور و كمبود منابع، فاصله ما را با نقطه مطلوب زياد كرده است.
وي با اشاره به نياز مبرم سيستم آموزشي به همراهي بخش خصوصي در جهت عدالت آموزشي گفت: با تلاش‌هاي صورت گرفته از سوي پويش ايران من، فعالان اقتصادي اتاق بازرگاني به اين مسئله ايمان آورده‌اند كه سرمايه‌گذاري روي آموخته‌هاي نسل آينده با ارزش‌ترين و پرثمرترين فعاليت اقتصادي است.
سلطاني اظهارداشت: هدف فعالان اقتصادي‌ كه از ابتدا پويش ايران من را در مدرسه‌سازي ياري كرده‌اند، سرمايه‌گذاري در توسعه كشور است.
مؤسس پويش ايران من خاطرنشان كرد: قدم نهادن در مسير توسعه نيازمند توجه به فقر فرهنگي و آموزشي در كنار مسائل اقتصادي به ويژه در مناطق كمتر برخوردار است.
وي با تأكيد بر ضرورت ادامه تحصيل دختران در مقاطع بعد از دبستان گفت: جوامع محلي مسئوليت دارند در زمينه آموزش تمام دانش‌آموزان اعم از دختر و پسر قدم بردارند، زيرا كه اين دانش‌آموزان هستند كه بايد تبديل به قواي محركه توسعه در مناطق كمتر برخوردار شوند.
بر اساس اين گزارش، مدارس «ايران من 17» در روستاي نمنق، «ايران من 18» در روستاي اروج، «ايران من 14» در روستاي نظركندي، «ايران من 15» در روستاي كرداحمد، «ايران من 16» در روستاي پهناور و «ايران من 19» در روستاي دليقيز كندوان، در روزهاي چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 24 تا 26 مرداد افتتاح شدند.
مدارس نمنق، نظركندي، كرداحمد و پهناور يك كلاسه و مدارس اروج و دليقيز دوكلاسه هستند.
پويش مدرسه سازي «ايران من» از سال 1393 با همت جمع بزرگي از كارآفرينان و فعالان اقتصادي آغاز به كار كرده است.
اين پويش در 18 استان كمتر برخوردار، احداث 100 مدرسه ابتدايي را در دستور كار دارد كه بيش از 50 مدرسه تا زمان حاضر به بهره‌برداري رسيده است.
مؤسسان اين پويش بر اين باورند كه فرزندان ايران در همه جاي اين كشور پرتنوع و پرتكثر، اعم از فارس، ترك، كرد، بلوچ، تركمن و ساير اقوام و مذاهب، در يك ويژگي مشترك هستند و آن «ايراني بودن» است.
نام همه مدارسي كه با حمايت اين پويش ساخته مي‌شوند «ايران من» گذاشته مي‌شود تا بستري براي سرمايه‌گذاري روي اشتراكات فرهنگي باشد.
3071/6183