همتی : شفافیت و مبارزه با رانت ، سیاست  اصلی بانك مركزی است

تهران - ایرنا - «عبدالناصر همتی» رئیس كل بانك مركزی ایران روز جمعه در یادداشتی با تاكید بر بهره‌گیری از نظرات نخبگان و صاحب‌نظران اقتصادی در سیاست‌ گذاری‌های آتی این نهاد، نوشت: شفاف‌سازی و مبارزه با هرگونه رانت جزو تفكیك‌ناپذیر تمام سیاست‌ها و اقدامات من خواهد بود.

به گزارش ایرنا، وی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: بسیار ممنون هستم از صاحب‌نظران و كارشناسان محترمی كه در مورد سیاست‌های بانك مركزی و اقداماتی كه من باید یا نباید انجام دهم، دیدگاه‌هایشان را ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد: همه عزیزان كم و بیش از آنچه كه من تحویل گرفته‌ام خبر دارند. به آن بزرگواران و خصوصا مردم شریف ایران، اطمینان می‌دهم كه تمام تلاشم را با بهره‌گیری از نظرات نخبگان و صاحب‌نظران اقتصادی، پولی و بانكی و همكارانم در بانك مركزی و شبكه بانكی برای حل مشكلات و ایجاد آرامش و ثبات در اقتصاد كشور، خصوصا بازار ارز و پول به كار می‌گیرم.
همتی افزود: شفاف‌سازی و مبارزه با رانت جزو تفكیك‌ناپذیر تمام سیاست‌ها و اقدامات من خواهد بود.
وی ادامه داد: تقویت ارزش آسیب‌دیده پول ملی، هدایت و كنترل بازار ارز، كنترل حجم نقدینگی و مهار تورم بیدار شده، اصلاح ساختار مالی و ناترازی بانك‌ها، مبارزه با تحریم‌های ناجوانمردانه در نقل و انتقال بانكی و مذاكرات مداوم با كشورهای مرتبط در این زمینه، بخشی از خیل عظیم اقداماتی است كه در حال انجام بوده یا انجام خواهد شد.
رئیس كل بانك مركزی تصریح كرد: حمایت و همراهی ملت بزرگ ایران بزرگ‌ترین پشتوانه برای خدمت‌گزارشان در انجام این وظیفه خطیر است.
شبس ** 9386 *1613*