26 شهرك و ناحيه صنعتي در آذربايجان غربي فعال است

اروميه- ايرنا- مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي با اشاره به وجود 34 شهرك و ناحيه صنعتي در استان گفت: 26 مورد از اين تعداد در مساحتي به ميزان 631 هكتار فعال است.

علي عبدلي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از ابتداي فعاليت شهرك هاي صنعتي در آذربايجان غربي، يكهزار و 970 پروانه بهره برداري صنعتي در استان صادر شده است.
وي بيان كرد: 22 هزارو 800 نفر در واحدهاي فعال موجود در اين شهرك ها و نواحي مشغول به كار هستند.
وي اضافه كرد: يكهزارو 298 واحد توليدي در شهرك ها و نواحي صنعتي آذربايجان غربي مشغول فعاليت است كه اين آمار، جايگاه اين شهرك ها در حوزه صنعت و توليد استان را نشان مي دهد.
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي ادامه داد: استفاده از فناوري هاي نوين، بهبود كيفيت محصولات توليدي، افزايش مزيت رقابتي توليد كنندگان و استاندارد سازي واحدها و توليدات از مهمترين عوامل توسعه صادرات و ورود به بازارهاي بين المللي به شمار مي رود كه بايد توليد كنندگان به اين عوامل دقت كنند.
عبدلي با اشاره به مشكلات واحد هاي صنعتي در آذربايجان غربي بيان كرد: مشكلات صادرات، به روز نبودن فناوري، كمبود نقدينگي، كاهش سرمايه در گردش و وجود مشكلات ارزي از مهمترين مشكلات واحد هاي صنعتي اين استان به شمار مي رود.
به گزارش ايرنا در ادامه اين نشست از چند شركت مستقر در شهرك صنعتي با حضور خبرنگاران بازديد شد.
آذربايجان غربي از نظر صنعتي يكي از استان هاي كم برخوردار كشور به شمار مي رود و با اجراي قانون خروج از ركود تدويني دولت تدبير و اميد، اقدامات خوبي در راستاي بازگشت واحدهاي توليدي و صنعتي به مدار توليد آغاز شده است.
سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران از شهريور 1384 فعاليت خود را آغاز كرد و بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي يك سازمان توسعه ‌اي به شمار مي رود.
اين شهرك ها در زميني به مساحت يكهزار و 207 هكتار راه اندازي شده است.
8135/2093