۲۵ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۳۸
کد خبر: 83003279
۰ نفر
چهار هزار تخت به ظرفیت بیمارستانها افزوده می شود

مراغه - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رویكرد دولت تدبیر و امید در توسعه شاخص های بهداشتی و درمانی گفت: امسال 20 بیمارستان با چهار هزار تخت به مجموع تخت های بیمارستانی كشور افزوده می شود.

محمدجعفر علیزاده روز پنجشنبه در بازدید از بیمارستان سینای مراغه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مراكز درمانی با حدود پنج هزار میلیارد ریال اعتبار ساخته شده و در سالجاری به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تاكنون سه بیمارستان در شهرستان های بانه، بروجرد و قرچك به بهره برداری رسیده و 9 بیمارستان دیگر نیز در حال تجهیز است كه به زودی افتتاح خواهند شد.
علیزاده اضافه كرد: توسعه بخش درمان و بهداشت در قالب مصوبات كمیته های مشترك وزارت راه و شهرسازی و وزارت بهداشت با در نظر گرفتن اعتبارات مورد نیاز انجام می شود.
وی با اشاره به روند پایانی فاز اول بیمارستان سینای مراغه گفت: این فاز از این بیمارستان در قالب 130 تخت با 460 میلیارد ریال به اتمام رسیده و تحویل وزارت بهداشت و دانشكده علوم پزشكی شده و در زمان حاضر در مراحل پایانی تجهیز قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به نیازهای این شهرستان و براساس استانداردهای سازمان جهانی بهداشت، برخی تغییرات در فاز اول آن از جمله افزایش تخت های اورژانس، اتاق های عمل و بخش زایمان توسط پیمانكار اجرایی می شود.
وی ادامه داد: همچنین فاز الحاقی این بیمارستان در قالب 2 فاز عقد قرارداد شده و در حال اجراست و از 30 درصد پیشرفت فیزیكی برخوردار است.
علیزاده اضافه كرد: در فاز سوم این مركز درمانی نیز امكاناتی از جمله آمفی تئاتر، محل اسكان پزشكان، بخش آموزشی و باند فرود هلیكوپتر برای مواقع اضطراری پیش بینی شده است.
وی افزود: با تجهیز این بیمارستان توسط بهره بردار، این مركز درمانی در آینده ای نزدیك افتتاح می شود.
فرماندار مراغه نیز در این بازدید با تاكید بر لزوم تسریع در عملیات اجرایی فازهای بعدی این مركز درمانی گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، روند اجرایی این طرح ها تسهیل می شود.
حمید شكری افزود: بهره برداری از این بیمارستان مشكلات مراجعه كنندگان به مراكز درمانی را در این شهرستان و شهرهای همجوار كاهش می دهد.
وجود بیمارستان های شهید بهشتی، امیرالمومنین و بیمارستان در حال احداث سینا با مجموع بیش از 420 تخت بیمارستانی، مراغه را به قطب خدمات درمانی در جنوب استان تبدیل كرده است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
/3077/7487/518