۲۵ مرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۶
کد خبر: 83003145
۰ نفر
توزيع اقلام احتكار شده در كرمان آغاز شد

كرمان - ايرنا - دادستان عمومي و انقلاب مركز استان كرمان گفت: توزيع اقلام احتكار و كشف شده در اين استان با دستور مقامات قضايي كرمان از امروز آغاز شد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي دادگستري كل استان كرمان، دادخدا سالاري در حاشيه فك پلمپ انبارهاي احتكار كالا در كرمان افزود: اين كالاها در فاصله زماني كمتر از 10 روز از زمان كشف و با هدف تنظيم بازار و رفع نيازهاي مردم به بازار تزريق شده است.
وي در خصوص شيوه توزيع اقلام اساسي مردم اظهار داشت: پس از فك انبارها با حكم و نظارت مقام قضايي، اقلام در محل هايي كه از قبل توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص شده با نظارت مقام قضايي، پليس و تعزيرات به فروش مي رسد.
دادستان كرمان با بيان اينكه هيچ محدوديت خاصي در فروش اقلام وجود ندارد اعلام كرد: شهروندان كرماني مي توانند براي خريد لوازم خانگي (برقي)، سرمايش و گرمايشي به چهار راه نيكزاد واقع در بزرگ راه يادگار امام (ره) (اتحاديه تعاوني ها) مراجعه كنند.
سالاري با اشاره به اينكه مابقي كالاهاي اساسي مردم در فروشگاه هاي مورد تاييد توزيع خواهد شد بيان كرد: دغدغه اصلي اين است كه اين اقلام در اختيار نيازمندان واقعي قرار گيرد و جلوي سوء استفاده هاي بعدي گرفته شود.
وي تصريح كرد: اميدواريم با ادامه بحث مبارزه با احتكار و اخلالگران نظام اقتصادي و توزيع اين اقلام در بين شهروندان بازار به تعادل مطلوب برسد.
3029